• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Nie możesz kibicować na stadionie? Przyjdź do strefy kibica na placu Grunwaldzkim

27 lipca 2023, 10:40, Marcin Kluwak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Gorzów został organizatorem 99. PZLA Mistrzostwa Polski. Impreza potrwa od czwartku 27 lipca do soboty 29 lipca. W zawodach weźmie udział blisko 700 zawodników, którzy wystartują w ponad 30 konkurencjach. Dla kibiców i wszystkich mieszkańców, którzy nie będą mogli oglądać zmagań lekkoatletów na stadionie przygotowano strefę kibica na placu Grunwaldzkim.

Stadion lekkoatletyczny im. Lubuskich Olimpijczyków w Gorzowie będzie areną zmagań najlepszych polskich lekkoatletów. Od czwartku 27 lipca do soboty 29 lipca w Gorzowie będą odbywać się PZLA Mistrzostwa Polski. Będzie to najważniejsze wydarzenie sportowe w lekkoatletycznej historii Gorzowa. Do Gorzowa przyjedzie blisko 700 zawodników, którzy wystartują w ponad 30 konkurencjach.

Uroczyste otwarcie mistrzostw Polski odbędzie się w czwartek 27 lipca o godz. 16. Natomiast dla osób, które nie będą mogły kibicować na trybunach, miasto przygotowało strefę kibica na placu Grunwaldzkim.

- Jest telebim, na którym transmitowany będzie cały przebieg mistrzostw. Będzie mini-miasteczko lekkoatletyczne dla najmłodszych, konkursy, zabawy, a także możliwość spotkania największych gwiazd polskiej lekkiej atletyki. Będzie także możliwość zebrania autografów, czy też pstryknięcia sobie fotki z największymi sportowcami. Strefa kibica rusza w czwartek punktualnie o godz. 15 -mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Mistrzostwa Polski w Gorzowie. Stefa kibica na placu Grunwaldzkim

Strefę kibica na placu Grunwaldzkim będzie można odwiedzać w czwartek w godz. 15-22, w piątek 9-21 oraz w sobotę w godz. 12-22. W strefie będzie telebim z relacjami prosto ze stadionu. W komfortowym warunkach, na leżaku, będzie można obejrzeć starty swoich ulubiona zawodników. Będzie scena, na której zaprezentują się gorzowskie cheerleaderki, zespoły taneczne i sportowe. Będą również spotkania ze sportowcami – „gwiazdami” polskiej lekkoatletyki, które przyjadą do Gorzowa.

Dodatkowo specjalnie dla najmłodszych, PZLA wspólnie z Akademickim Lekkoatletycznym Klubem Sportowym AJP Gorzów Wlkp. przygotowuje miasteczko lekkoatletyczne, gdzie najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w mini konkurencjach lekkoatletycznych.

99. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce będą transmitowane przez TVP Sport. Relacje z Gorzowa będą nadawane w czwartek w godz. 16-20.15, w piątek w godz. 16.05-20.30 oraz w sobotę w godz. 17.15-20.30.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Strefa kibica na placu Grunwaldzkim w Gorzowie

1/5 Strefa kibica na placu Grunwaldzkim w Gorzowie

2/5 Strefa kibica na placu Grunwaldzkim w Gorzowie

2/5 Strefa kibica na placu Grunwaldzkim w Gorzowie

3/5 Strefa kibica na placu Grunwaldzkim w Gorzowie

3/5 Strefa kibica na placu Grunwaldzkim w Gorzowie

4/5 Strefa kibica na placu Grunwaldzkim w Gorzowie

4/5 Strefa kibica na placu Grunwaldzkim w Gorzowie

5/5 Strefa kibica na placu Grunwaldzkim w Gorzowie

5/5 Strefa kibica na placu Grunwaldzkim w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości