W czwartek 20 lipca o godz. 17.30 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze w kamienicy przy ul. Kosynierów Gdyńskich. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej, policja, trzy karetki pogotowie oraz pogotowie gazowe i energetyczne.
Kiedy służby dotarły na miejsce, na klatce schodowej panowało zadymienie. Mieszkańcy kamienicy samodzielnie się ewakuowały przed przybyciem na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej.
- Paliły się śmieci na klatce schodowej, przez co doszło do dużego zadymienia. Ogień został ugaszony, a sytuacja opanowana. Poszkodowane zostały trzy osoby, które nawdychały się dymu. 13-letni chłopiec podtruł się gazami pożarowymi, zostanie zabrany do szpitala. Pod opiekę pogotowia trafiła również kobieta i mężczyzna – mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.
Zobacz, jak wygląda Gorzów teraz – kamera na żywo