• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Rodzice alarmują. Kąpiel w tym jeziorze może być groźna dla zdrowia

10 lipca 2023, 09:20, Marcin Kluwak
Źródło: Baza turystyczna gminy Dobiegniew
Na kilku grupach w Gorzowie rodzice przestrzegają przed kąpielą w jeziorze w okolicach Dobiegniewa. Chodzi o jezioro Żabie, które jest odnogą od jeziora Osiek i plażę znajdującą się w miejscowości Ługi. Po kąpieli rodzice zauważyli u swoich dzieci dziwną wysypkę. Sprawa została zgłoszona do odpowiednich władz.

Problem wysypki, która pojawia się po kąpieli na plaży w Ługach, zauważyła pani Elżbieta. Jak powiedziała, po powrocie z wycieczki syn zaczął strasznie się drapać - Właśnie wróciliśmy z pogotowia, syn z gorączką 38 calutki wysypany, sprawa została zgłoszona do sanepidu… uważajcie na siebie i swoje pociechy - przestrzega w grupie Elżbieta.

Nie jest to niestety jednostkowy przypadek. Również inne osoby zauważyły, że ich pociechy, które kąpały się w tym miejscu, miały później dziwną wysypkę. 

- Mój wcale z wody nie wychodził, to ma bardziej zaostrzone. My też mamy taką wysypkę tylko mniejszą, bo krócej byliśmy w wodzie, ja mąż i dwójka dzieci - pisze Marta. Podobne zjawisko u swoich dzieci zaobserwowała Malwina.

Jedna z czytelniczek zgłosiła ten problem u obsługi. Według jej relacji, na kąpielisku mają być zrobione testy. - W środę będą wyniki. Jak będzie wszystko w porządku, będzie wywieszone obok mostu, a jak nie to plaża zostanie zamknięta - pisze czytelniczka Oliwia.

Plaża nad jeziorem Żabie (część jeziora Osiek) znajduje się w miejscowości Ługi, przy drodze krajowej numer 22 w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Jest tam piaszczysta plaża, WC, prysznice, pole namiotowe i kempingowe, duża wiata, miejsce na ognisko, plac dla dzieci, i wypożyczalnia sprzętu wodnego. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości