• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Gorzów: Tylu chętnych nigdy nie było. To zdarzyło się pierwszy raz w historii szkoły

3 lipca 2023, 14:20, Paulina Woźny
fot. facebook.com/3logorzow
Tak zaciekłej walki o miejsce w III Liceum Ogólnokształcącym w Gorzowie jeszcze nigdy nie było. Podczas tegorocznej rekrutacji podanie do gorzowskiego ogólniaka złożyło aż 1027 osób, z czego wolnych miejsc było zaledwie 224. To oznacza, że o jedno miejsce walczyło aż 4,5 osoby. Tym samym III LO zostawiło w tyle II oraz IV LO.

Trwa rekrutacja do szkół średnich w Gorzowie na rok szkolny 2023/2024. W poniedziałek 3 lipca Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Teraz absolwenci będą musieli uzupełnić złożony wniosek o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty.

Sprawdziliśmy, jak wygląda rekrutacja w gorzowskich liceach. Jeżeli chodzi o szkołę pierwszego wyboru, to na pierwszym miejscu dumnie króluje I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki. Liczba chętnych z pierwszego wyboru wynosi 374 osób, natomiast liczba chętnych ogółem to 589 uczniów. Szkoła przygotowała natomiast 192 miejsca, co oznacza, że na jedno miejsce było 3 chętnych uczniów.

Drugą najchętniej wybieraną placówką w Gorzowie okazało się III Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Szafera. III LO rzuciło wszystkie szkoły na kolana. Jako szkołę pierwsze wyboru wybrały ją 333 osoby, a ogólna liczba chętnych wynosi aż 1027 kandydatów – to prawie dwa razy więcej niż w I LO! Natomiast w ogólniaku przygotowano zaledwie 224 miejsca dla uczniów. To oznacza, że o jedno miejsce walczy aż 4,5 osoby.

Na trzecim miejscu znalazło się II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Składowskiej-Curie. 268 osób wybrało popularnego ogólniaka jako szkołę pierwszego wyboru, a ogół chętnych wynosi zaledwie 398. Miejsc w szkole jest natomiast 207. To oznacza, że było zaledwie 1,9 chętnych kandydatów na jedno miejsce.

Nikt nie spodziewał się, że IV Liceum Ogólnokształcące tak spadnie w oczach gorzowskiej młodzieży. Jedynie 246 osób wybrało IV LO jako szkołę pierwszego wyboru, za to chętnych ogółem jest więcej, bo 831 osób. Z kolei szkoła przygotowała 192 miejsca, co oznacza, że na jedno miejsce jest 4,3 chętnych.

Ogłoszenie wyników rekrutacji w szkołach średnich w Gorzowie

W poniedziałek 3 lipca młodzież poznała swoje wyniki z egzaminów ósmoklasisty. Natomiast w poniedziałek 17 lipca szkoły opublikują listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia. Następnie w dniach 17-20 lipca uczniowie potwierdzają podjęcie nauki w wybranej szkole. Z kolei w piątek 21 lipca nastąpi oficjalne ogłoszenie osób przyjętych do poszczególnych szkół.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości