• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Uwaga na gwałtowne burze. Mieszkańcy Gorzowa dostają alerty RCB

26 czerwca 2023, 09:55, Marcin Kluwak
fot. Paweł Wierzbicki
W poniedziałek oraz we wtorek w nocy na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego mogą wystąpić gwałtowne burze z ulewnym deszczem, porywami wiatru do 90 km/h oraz opadami gradu. Przed zagrożeniem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty.

W poniedziałek 26 czerwca Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed gwałtownymi burzami z gradem, które w poniedziałkowe popołudnie i wieczór oraz we wtorek w nocy mają pojawić się na terenie Gorzowa oraz powiatu gorzowskiego.

Jak wynika z prognozy, burzom będzie towarzyszył ulewny deszcz, spadnie nawet od 20 do 30 litrów na 1 m.kw. Natomiast porywy wiatru wyniosą nawet do 90 km/h. Lokalnie mogą pojawić się również opady gradu. Alert drugiego stopnia obowiązuje od godz. 16 w poniedziałek 26 czerwca do godz. 1 w nocy we wtorek 27 czerwca.

Alert RCB. Mieszkańcy dostają alerty o gwałtownych burzach w Gorzowie

W związku z prognozowanymi burzami, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zleciło operatorom telefonii komórkowej wysłanie wiadomość Alert RCB. W poniedziałkowy poranek rozesłano komunikat następującej treści:

„Uwaga! Dziś i w nocy (26/27.06) możliwe gwałtowne burze z gradem i silny wiatr. Zachowaj ostrożność i zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości