• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kto kupuje online w zagranicznych sklepach? Nie tylko najmłodsi internauci!

30 maja 2023, 16:55, Artykuł partnera
Ponad 22 miliony – tylu Polaków robi zakupy w internecie, a liczba ta z roku na rok rośnie1. Co ciekawe, e-konsumenci, choć najczęściej wybierają polskie sklepy online, w wielu przypadkach decydują się również na te zagraniczne. I są wśród nich nie tylko najmłodsi internauci. Kto jeszcze robi zakupy przez internet w zagranicznych sklepach i serwisach?

Jak często Polacy kupują w zagranicznych sklepach online?

Zakupy online robi 77% internautów w naszym kraju1, a zdecydowana większość z nich decyduje się na zamawianie produktów i usług w rodzimych serwisach2. Polskie sklepy internetowe wybiera ¾ spośród nich, a w szczególności są to osoby z wyższym wykształceniem, o większych dochodach oraz zamieszkujące duże miasta2.

Nie oznacza to jednak, że Polacy nie kupują w zagranicznych serwisach. Wybiera je aż 32% badanych!

Kto najczęściej wybiera zagraniczne serwisy?

Zakupy w internecie na zagranicznych stronach internetowych są najbardziej popularne wśród najmłodszych e-konsumentów (w wieku 15-24 lata)3. W tej grupie dokładnie połowa badanych decyduje się na zamawianie produktów lub usług spoza granic naszego kraju3. Najmniejszą popularnością serwisy zagraniczne cieszą się natomiast wśród internautów po 50. roku życia – wybiera je zaledwie 18% przedstawicieli tej grupy3.

Jeżeli natomiast chodzi o wykształcenie, dochód oraz wielkość miejscowości, tendencje są w tym przypadku takie same, jak wśród osób robiących zakupy online na polskich stronach internetowych3. Zagraniczne serwisy wybierają przede wszystkim osoby o średnim i wyższym wykształceniu, zarabiające ponad 6000 zł miesięcznie oraz z miast powyżej 200 tysięcy mieszkańców3. Analogicznie najmniejszą popularnością zagraniczne sklepy cieszą się wśród osób mieszkających na wsi, posiadających niższe wykształcenie oraz deklarujących dochód poniżej 2000 zł miesięcznie3.

Wygodne płatności za zakupy w internecie z Visa Mobile

Niezależnie od tego, czy internauta robi zakupy w internecie na polskich, czy zagranicznych serwisach, może korzystać z różnych metod płatności. Jedną z nich, którą można płacić w wybranych sklepach online, jest Visa Mobile – usługa, która przynosi użytkownikom wiele korzyści. Tą najważniejszą jest brak konieczności wprowadzania w procesie online danych karty płatniczej4. Jak to możliwe?

Otóż 16-cyfrowy numer, termin ważności czy kod CVV2 karty podaje się tylko raz – na etapie konfigurowania usługi. Oznacza to, że płatność online przebiega szybko i jest wygodna. Co więcej, użytkownik Visa Mobile płacąc, nie musi wprowadzać jakichkolwiek haseł, wypełniać wielu pól formularza i przeklikiwać się przez wyskakujące okna. To – a także fakt, że każda płatność online jest zabezpieczana przez Visa – sprawia, że rozwiązanie jest zdecydowanie godne polecenia wszystkim osobom, którym zależy na komforcie4.

Jak skorzystać z usługi? Wystarczy do tego bezpłatna aplikacja Visa Mobile (ze sklepu z aplikacjami dedykowanego konkretnemu systemowi operacyjnemu) albo uruchomienie odpowiedniej funkcji w mobilnej aplikacji bankowej. Lista banków, oferujących to rozwiązanie swoim klientom, znajduje się na stronie https://www.visa.pl/plac-z-visa/polecane-technologie/visa-mobile.html (niektóre mogą wymagać aktualizacji aplikacji lub innych dodatkowych czynności)4.

Po skonfigurowaniu usługi można już dokonywać płatności za zakupy w sieci – należy wybrać w sklepie internetowym ikonę z tym rozwiązaniem, wpisać swój numer telefonu w wolne pole i zatwierdzić transakcję w aplikacji na smartfonie4.

Artykuł powstał na zlecenie Visa Europe Limited.

Bibliografia:

  1. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 10
  2. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 70
  3. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 75
  4. VISA, Visa Mobile – jak działa i jak skorzystać? 10.09.2021, online: https://www.visa.pl/visa-everywhere/blog/bdp/2021/09/10/visa-mobile-coto-1631263092784.html, dostęp: 17.08.2022

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości