• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 54 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Wartownia przeniesiona do amfiteatru? Takie rozwiązanie proponuje radna

24 maja 2023, 12:05, Marcin Kluwak
fot. Kamil Lewera/Radio Plus Gorzów
Mieszkańcy Zawarcia sprzeciwiają się przeniesieniu Wartowni na błonia przy ul. Fabrycznej w Gorzowie. Dlatego też gorzowska radna Marta Bejnar-Bejnarowicz proponuje, żeby Wartownię przenieść do amfiteatru przy ul. Drzymały.

Nowa lokalizacja Wartowni to gorący temat w ostatnich. Wszystko przez to, że organizatorzy Wartowni zdecydowali przenieść imprezowe miasteczko na błonia przy ul. Fabrycznej. Natomiast mieszkańcy ul. Fabrycznej, Towarowej i Śląskiej protestują przeciwko takiemu rozwiązaniu.

Niektórzy mieszkańcy Zawarcia skarżyli się, że z jednej strony mają zawody żużlowe na stadionie i pijanych kibiców sikających pod ścianami kamienic, a teraz dojdą jeszcze co weekendowe imprezy przez całe wakacje. Ponadto podkreślali, że organizatorzy wspólnie z miastem przenosząc Wartownię z Wału Okrężnego "rozwiązali problem" 20 osób, a uprzykrzą życie kilkuset mieszkańcom Zawarcia.

Radna Bejnar-Bejnarowicz: Wartownię można przenieść do amfiteatru

Teraz głos w sprawie Wartowni postanowiła zabrać radna Marta Bejnar-Bejnarowicz, która napisała w tej sprawie interpelację do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego. Randa proponuje, żeby całkowicie zmienić lokalizację Wartowni i przenieść ją do... amfiteatru.

- Sama idea miejsca spotkań, koncertów, imprez muzycznych, warsztatów dla dzieci czy różnego rodzaju wakacyjnych aktywności jest bardzo dobra, ciekawa, potrzebna i absolutnie nie uważam, że nie należy z niej rezygnować. Natomiast dla mieszkańców okolicznych budynków Wartownia to "gorący kartofel", bo po zeszłorocznej edycji wiadomo, z jakimi konsekwencjami się wiąże. Ciągły hałas nocnych imprez, tłuczonego szkła, załatwianie potrzeb fizjologicznych przy budynkach, większe i mniejsze dewastacje. Dlatego chciałabym zaproponować, aby wykorzystać na tę imprezę miejsce, które jest do tego przeznaczone, czyli amfiteatr i przyległa do niego łąka – mówi Marta Bejnar-Bejnarowicz, radna klubu Polska 2050.

Jak podkreśla radna, amfiteatr jest funkcjonalny i ma odpowiednią infrastrukturę, a do tego jest bardzo dobrze skomunikowany i wyizolowany zielenią. Do tego na terenie obiektu znajdują się toalety czy punkt gastronomiczny.

- Są już zaplanowane imprezy w amfiteatrze, które Wartownia mogłaby ze spokojem uzupełnić. Ponadto na imprezach w amfiteatrze zawsze jest ochrona, którą można rozszerzyć na teren sąsiedni, aby zminimalizować ryzyko ewentualnych niepożądanych zachowań. Parkingi oraz drogi dojścia do amfiteatru są objęte monitoringiem wizyjnym. Teren otacza zieleń wysoka, a pomiędzy kamienicami można ustawić bariery z mauzerów, aby zminimalizować hałas – tłumaczy radna Bejnar-Bejnarowicz.

Oczywiście radna podkreśla, że temat przeniesienia Wartowni do amfiteatru trzeba by było najpierw przedyskutować z mieszkańcami kamienic przy ul. Drzymały i w porozumieniu z nim, wszystkimi możliwymi sposobami zapewnić ochronę przed hałasem.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości