• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gdzie kupić polskie drony bojowe na Ukrainę?

19 maja 2023, 18:26
Drony bojowe są wykorzystywane wyłącznie w celach militarnych. Wykonują one zadanie takie jak: zbieranie informacji wywiadowczych, atakowanie celów naziemnych oraz powietrznych i zapewnienie wsparcia ogniowego wojskom lądowym. Drony bojowe wspierają wojska na całym świecie, a w tym konflikt na Ukrainie.

Kupno i sprzedaż dronów bojowych

Należy pamiętać, że kupowanie i sprzedaż dronów bojowych jest surowo regulowane przez prawo międzynarodowe i krajowe. Wiele krajów ma restrykcyjne przepisy w zakresie handlu bronią i technologią związaną z nią. Kupujący drony bojowe muszą przestrzegać międzynarodowych umów i lokalnych przepisów prawa, a także otrzymać odpowiednie zezwolenia od władz rządowych. W Polsce, eksport broni i technologii wojskowej jest kontrolowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Gospodarki. Przed dokonaniem jakiejkolwiek transakcji, potencjalni kupujący muszą uzyskać zezwolenia na eksport.

Wraz z posiadanym zezwoleniem można zakupić drony bojowe w profesjonalnych sklepach, zarówno stacjonarnie, jak i online. Sklep taki musi spełniać wiele wymogów prawnych i regulacji, aby móc prowadzić swoją działalność.

Popularne drony bojowe na Ukrainie

Wśród najpopularniejszych dronów bojowych używanych na Ukrainie można wymienić drony Bayraktar TB2 oraz Phantom-4. Pierwszy z nich jest produkowany przez turecką firmę Baykar Makina, a drugi przez chińską firmę DJI. Oba te drony są wyposażone w zaawansowane kamery, co pozwala na prowadzenie skutecznych działań rozpoznawczych.

Bayraktar TB2 to dron zdalnie sterowany, który może osiągnąć prędkość maksymalną około 120 km/h. Może też utrzymać się w powietrzu przez około 27 godzin i zasięg działania wynosi około 150 km. Dron ten jest uzbrojony w pociski kierowane, co pozwala na prowadzenie skutecznych działań ofensywnych. Phantom-4 to dron również zdalnie sterowany, który może osiągnąć prędkość maksymalną około 72 km/h i utrzymać się w powietrzu przez około 28 minut. Zasięg działania wynosi około 7 km.

Jakie są zalety dronów bojowych?

Przede wszystkim drony bojowe oferują wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych metod przeprowadzania działań militarnych. Po pierwsze, są one znacznie bardziej mobilne i zwinne. Drony mogą poruszać się w powietrzu z dużą prędkością i łatwo manewrować, co pozwala na szybkie reagowanie na zmieniające się warunki na polu walki. Ponadto, drony są w stanie operować w trudno dostępnych terenach, takich jak góry czy lasy, gdzie tradycyjne jednostki mogą mieć problemy z poruszaniem się.

Drony bojowe są także bardzo skuteczne w prowadzeniu działań wywiadowczych i rozpoznawczych. Dzięki wyposażeniu w różnego rodzaju kamery i czujniki, drony mogą zbierać informacje na temat pozycji wroga, infrastruktury czy terenu, co pozwala na dokładne planowanie operacji. Ponadto, drony są w stanie działać w trybie ciągłym, co oznacza, że mogą przeprowadzać obserwacje przez długi czas bez przerwy, co z kolei zwiększa ich wartość dla dowództwa wojskowego.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://ironsky.pl/polskie-drony-bojowe-na-ukrainie/

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości