• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Uwaga kierowcy! Walczaka przy rondzie Gdańskim zostanie zamknięta

16 maja 2023, 08:10, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
We wtorkowe popołudnie wykonawca rozbudowy drogi krajowej nr 22 w Gorzowie przystąpi do kolejnego etapu robót. Zajmie się przebudową wjazdu i zjazdu z ronda Gdańskiego od strony ul. Walczaka. To oznacza zamknięcie ul. Walczaka na odcinku od ul. Dowgielewiczowej do ronda Gdańskiego.

Rozbudową drogi krajowej nr 22 zajmuje się firma Budomex S.A., która obecnie prowadzi mediacje z Urzędem Miasta w sprawie dopłaty kilkunastu milionów złotych do kontraktu. Według pierwotnego terminu inwestycja miała być gotowa do stycznia 2022 roku, ale ten termin był kilkukrotnie przekładany. Ostatnia podawana data zakończenia rozbudowy drogi to końcówka maja 2023.

Zamknięta ul. Walczaka przy rondzie Gdańskim w Gorzowie

We wtorkowe popołudnie 16 maja wykonawca przystąpi do kolejnego etapu robót. Tym razem zabierze się za przebudowę wjazdu i zjazdu na rondo Gdańskie od strony ul. Walczaka. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i zmianami w organizacji ruchu. Całkowicie zostanie zamknięty odcinek ul. Walczaka od ul. Dowgielewiczowej do ronda Gdańskiego.

Ul. Walczaka od Czereśniowej w kierunku Gdańska będzie drogą bez przejazdu i będzie stanowiła dojazd do przyległych obiektów np. szpitala czy firm zlokalizowanych na dawnych terenach „Stilonu”.

Objazd do ul. Walczaka dla jadących od strony Gdańska/Różanek wyznaczony zostanie przez ul. Górczyńską, Piłsudskiego, Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej za pomocą żółtych tablic objazdowych. Dla jadących od strony Różanek nie będzie możliwości wjazdu w ul. Walczaka w kierunku centrum czy szpitala.

Dla jadących ul. Walczaka od strony centrum czy ul. Pomorską trasa objazdowa wyznaczona zostanie już na rondzie Ofiar Katynia i prowadzić będzie przez Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej, Piłsudskiego, Górczyńską. Będzie również możliwość przejazdu przez ul. Czereśniową i Piłsudskiego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości