• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Bezpardonowy atak, czy odważna szarża? Eksperci oceniają starcie Woźniaka ze Zmarzlikiem

30 kwietnia 2023, 23:07, Marcin Kluwak
Bartosz Zmarzlik przygotowuje się do startu. Foto: Marcin Kluwak
Eksperci w magazynie Speedway Ekstraligi, który emitowany jest na antenie Canal+ Sport 5 dyskutowali o sytuacji, do której doszło w 7 biegu piątkowego meczu w Gorzowie. Miejscowa Stal podejmowała mistrza Polski - drużynę Motoru Lublin.

Leszek Demski, który omawia kontrowersyjne momenty w meczach żużlowej ekstraligi, sporo czasu poświęcił na ocenę sytuacji, do jakiej doszło w potyczce Bartosza Zmarzlika z Szymonem Woźniakiem. Czy to był bezpardonowy atak, czy odważna szarża?

- W biegu numer 7 mamy sytuację, w której Bartosz Zmarzlik wywiózł pod bandę Szymona Woźniaka. Pytanie, czy ten atak był poprawny i czy w ogóle był potrzebny - pytał sędzia. - W mojej ocenie Zmarzlik pojechał bardzo szeroko. Czy Zmarzlik powinien być wykluczony? Myślę, że nie, ale na pewno atak był bardzo niebezpieczny - mówił Leszek Demski.

Odmienne zdanie miał ekspert i komentator Canal+ Sport 5 Krzysztof Cegielski. - To jest płynny wyjazd na szeroką. Bartosz Zmarzlik atakuje tak od dawna. Tu trzeba zauważyć, że zmieniła się perspektywa, ponieważ Zmarzlik jest zawodnikiem drużyny przeciwnej - przekonywał Krzysztof Cegielski. 

Ważne słowa na sam koniec dyskusji padły z ust sędziego. - Tutaj trzeba zaznaczyć, że gdyby Szymon Woźniak się nie odsunął i został uderzony i gdyby doszło do upadku, wtedy winnym byłby Zmarzlik i on zostałby wykluczony - podsumował dyskusję sędzia Leszek Demski.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości