• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Metalowe domki ogrodowe - sprawdzamy czy warto

30 kwietnia 2023, 18:07
Domki ogrodowe to konstrukcje o różnorodnym zastosowaniu. Można zdecydować się na modele z różnych materiałów takich jak drewno, tworzywo sztuczne czy metal. My dziś podpowiemy Wam czy warto zdecydować się na metalowe domki ogrodowe i kiedy takie konstrukcje się sprawdzą.

Do czego właściwie potrzebny jest domek ogrodowy? 

Każdy posiadacz domu czy działki ma narzędzia ogrodowe takie jak łopaty, chwytaki do wyrywania chwastów czy grabie, a ponadto kosiarkę czy grill. Są osoby, które tych akcesoriów mają zdecydowanie więcej, bo regularnie pielęgnują ogród, czy znajdujące się w nim grządki bądź rabaty. Bywa również tak, że po sezonie nie ma gdzie schować mebli ogrodowych, bo garaż mieści samochód czy samochody i nie chce się w nim umieszczać dodatkowych rzeczy. Właśnie dlatego potrzebny jest domek ogrodowy. Nie musicie obawiać się, że zabraknie Wam na taką konstrukcję miejsca, bo dostępne są w wersji przyściennej z dachem jednospadowym, ale można też zdecydować się na wąskie domki ogrodowe na podstawowe narzędzia. Najlepiej, gdy dysponuje się przestrzenią mniej więcej 3x2 m. Wtedy można postawić klasyczny domek ogrodowy, który pomieści wszystkie wymienione przez nas rzeczy, a nawet więcej. Można w nim też przechowywać rowery, skutery, hulajnogi, deskorolki, wrotki, rolki i inny sprzęt, np. po zamontowaniu dodatkowych półek i uchwytów. Pytanie zasadnicze brzmi- na jaką konstrukcję się zdecydować? Warto dowiedzieć się więcej na temat tego, co jest do wyboru.

Załącznik:

Metalowy domek ogrodowy to idealne miejsce do przechowywania rowerów, fot. Ogrodosfera.pl

Domki ogrodowe - porównanie poszczególnych konstrukcji 

Gdy już wiecie, że potrzebujecie dodatkowego miejsca do przechowywania, to przychodzi pora nie tylko na wybór rozmiaru domku ogrodowego, ale i materiału, z jakiego będzie wykonany. Do wyboru są domki ogrodowe drewniane,  z tworzywa sztucznego czy też metalowe. Jeśli domek narzędziowy ma być jednocześnie pracownią warsztatową, to na pewno sprawdzi się drewniany, w którym możecie stworzyć zdrowy mikroklimat, zamontować oświetlenie i ogrzewanie elektryczne. Gdy szukacie konstrukcji typowo do przechowywania, to możecie zdecydować się na domki z tworzywa sztucznego lub metalowe. Tutaj głównie liczy się estetyka. Obie konstrukcje potrafią solidnie się nagrzewać, ale można to ograniczyć wybierając odpowiednie miejsce do postawienia domku narzędziowego, a także decydując się na konstrukcję wyposażoną w sprawny system wentylacji. Wśród domków metalowych znajdziecie konstrukcje imitujące drewno i prezentujące się z daleka niczym drewniane. Podobnie jest w przypadku domków z kompozytu. Metalowe domki ogrodowe są jednak na pewno bardziej odporne na uszkodzenia, wilgoć, działanie promieniowania UV, pod warunkiem że wybierzecie stalowe domki galwanizowane czy też ocynkowane ogniowo. Dzięki temu nawet po latach nie będą widoczne ślady korozji.

Metalowe domki przyścienne sprawdzą się na mniejszych działkach, fot. Ogrodosfera.pl

Dla kogo odpowiednie będą metalowe domki ogrodowe?   

Na pewno metalowe domki ogrodowe zabezpieczone przed korodowaniem i wyposażone w drzwi przesuwne to świetny wybór. Można zdecydować się na takie, które imitują drewno. To doskonały wybór dla tych, którzy chcą w swoim ogrodzie domek wyglądający jak drewniany, a jednocześnie nie wymagający okresowej impregnacji. Metalowe domki ogrodowe sprawdzą się zawsze wtedy, gdy nie chcecie urządzać wewnątrz strefy pracy, warsztatu, a jedynie schowek na różnorodne narzędzia i sprzęt. Na pewno świetnie można skomponować je z nowoczesną aranżacją domu. Jeżeli szukacie inspiracji i zastanawiacie się, jaki domek ogrodowy wybrać, to zajrzyjcie na stronę ogrodosfera.pl. Swój domek ogrodowy możecie dopasować do koloru elewacji. Pamiętajcie jednak o tym, że wcześniej zawsze należy przygotować podłoże i je utwardzić. Domek można stawiać też na wylewce betonowej czy kostce brukowej. Nie potrzeba zgody na budowę ani zgłoszenia.


Duży metalowy domek narzędziowy pomieści wszystkie sprzęty ogrodowe, sportowe i narzędzia, fot. Ogrodosfera.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości