• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czytelniczka: Ta droga woła o pomstę do nieba

5 kwietnia 2023, 09:50
fot. czytelniczka
Mieszkańcy Stanowic skarżą się na fatalny stan drogi powiatowej pomiędzy Lubnem a Stanowicami. Niektóre dziury są tak ogromne, że ledwo można je ominąć. A po zimie jest jeszcze gorzej.

Drogi w powiecie gorzowskim pozostawiają wiele do życzenia. Część z nich jest tak dziurawa i zniszczona, że kierowcy muszą uważać, żeby nie uszkodzić swojego zawieszenia lub urwać koła. Jedną z nich jest droga powiatowa nr 1392F pomiędzy Lubnem a Stanowicami. Do redakcji portalu gorzowianin.com z prośbą o interwencję zgłosili się mieszkańcy Stanowic którzy skarżą się na fatalny stan drogi.

- Na drodze z Lubna do Stanowic są ogromne dziury. Jeszcze trochę to nie będzie można tamtędy przejechać. Ta droga już woła o pomstę do nieba. Niektóre dziury są tak ogromne, że ledwo można je ominąć - opisuje Dajana, mieszkanka powiatu gorzowskiego.

Nasza czytelniczka podkreśla, że to w jakim stanie jest droga jest skandaliczne, ale bardziej oburzające jest to, że nikt od wielu lat nic z tym nie robi. Największe dziury są czasem doraźnie łatane, ale jest to tylko tymczasowe rozwiązanie, bo po zimie te dziury zmieniają się dosłownie w jamy.

W związku z tym zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do Starostwa Powiatowego w Gorzowie, które zarządza drogą powiatową pomiędzy Lubnem i Stanowicami. Zapytaliśmy się urzędników czy w najbliższym czasie planują jakiekolwiek prace związane z doraźnym załataniem dziur na drodze 1392F pomiędzy Lubnem a Stanowicami. A także czy mieszkańcy mogą liczyć w najbliższej przyszłości na remont zniszczonej drogi. Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

AKTUALIZACJA

- Ubytki są uzupełniane  masą mineralno-asfaltową na zimno. Ze względu na panujące niekorzystne warunki atmosferyczne (opady deszczu) prace zostały przerwane. Ubytki zostaną uzupełnione w kwietniu bieżącego roku jeżeli pogoda na to pozwoli - komentuje Jarosław Kos z wydziału dróg powiatowych i organizacji ruchu w Starostwie Powiatowym w Gorzowie.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości