• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

5 wskazówek, na co warto zwrócić uwagę kupując wyciągarkę samochodową

2 kwietnia 2023, 15:50, Artykuł partnera
Wyciągarka samochodowa jest odpowiedzią na potrzeby nie tylko miłośników jazdy terenowej, ale służb, potrzebujących nowoczesnych, niezawodnych rozwiązań w sytuacjach kryzysowych. Zamiast wykopywania pojazdów lub maszyn, które ugrzęzły w trudnym, błotnistym lub piaszczystym terenie warto użyć wyciągarki, którą mocujemy najczęściej w przedniej części pojazdu. Wśród wielu dostępnych typów wyciągarek znajdują się wyciągarki elektryczne, którym chcemy poświęcić dziś szczególnie dużo uwagi.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Wyciągarka elektryczna - co to za sprzęt

Nowoczesny sprzęt, jakim jest wyciągarka samochodowa elektryczna, posiada prostą konstrukcję i akumulatorowe zasilanie. Dzięki tym cechom możliwe jest użycie wyciągarki niezależnie od uruchomienia pojazdu. Wyciągarki zbudowane są z:

  • - cylindrycznego bębna,
  • - ślizgów lub szpulek,
  • - liny syntetycznej lub stalowej, nawijanej podczas pracy,
  • - jednostki napędowej,
  • - sterownika, kontrolującego nawijanie się liny.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Urządzenia wysokiej klasy https://www.dragonwinch.com/ posiadają solidne, trwałe, odporne na uszkodzenie i działanie niszczące czynników zewnętrznych komponenty, gwarantujące niezawodność użytkowania. Sprawność i bezpieczeństwo użycia wyciągarek samochodowych w znacznym stopniu zależne są od właściwego wyboru produktu. 

Jakie zalety wiążą się z zastosowaniem elektrycznej wyciągarki?

Elektryczne wyciągarki samochodowe są praktyczne i doskonale sprawdzają się w trudnym terenie. Niezawodne urządzenia są ekologiczne oraz samowystarczalne. Niezależnie od sprawności silnika mogą pracować, zasilane akumulatorem. Ich sprawność związana jest z wysoką jakością wykonania, dlatego warto wybierać renomowane marki, doświadczone w produkcji wyciągarek.

Oprócz niezależności oraz niezawodności elektryczne wyciągarki samochodowe cechują się dużym zróżnicowaniem, dotyczącym możliwości pracy. Zróżnicowana moc urządzeń, ich uciąg oraz szczegóły budowy pozwalają dopasować odpowiednią wyciągarkę do swoich potrzeb. Wystarczy znać podstawowe dane swojego samochodu terenowego i na tej podstawie wybrać właściwą wyciągarkę, która poradzi sobie z każdym zadaniem. 

5 wskazówek przed zakupem wyciągarki elektrycznej

 Wyciągarka samochodowa - jaki model najlepiej sprawdzi się w terenie? Jeśli zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, by wybrać optymalnie dopasowaną wyciągarkę, koniecznie weź pod uwagę jej:

1. Moc - urządzenia o mocy około 9 KM poradzą sobie z pracą przy pojeździe o średniej wadze 3-4 tys. kg. Takie standardowe wyciągarki są najczęściej wybierane, jednak jeśli Twój pojazd jest cięższy wybierz solidniejszą wyciągarkę. Dla lżejszego samochodu odpowiednia będzie wyciągarka o mniejszej mocy.

2. Uciąg - bardzo ważna kwestia, określająca możliwość wyciągnięcia pojazdu o określonej masie całkowitej. W tym przypadku warto brać pod uwagę masę całkowitą po załadowaniu, nie sztywno dane z karty pojazdu. Średnio wyciągarki posiadają uciąg około 4 tys. kg, odpowiadający standardowej terenówce. 

3. Długość liny - wybieraj wyciągarki, których długość liny ma co najmniej 20 m. Nie sugeruj się, że w razie konieczności zastosowania dłuższej liny możesz połączyć elementy - to rozwiązanie nie będzie trwałe i bezpieczne.

4. Typ liny - najczęściej spotykane są liny stalowe i syntetyczne Stalowe liny do wyciągarki cechuje niższa cena, jednak posiadają one większy ciężar od jednakowo wytrzymałych lin syntetycznych. 

5. Specyfika budowy wyciągarki - sprawdź, czy urządzenie będzie kompatybilne z elementami Twojego samochodu.

Praktyczne porady, które ułatwią użycie wyciągarki samochodowej

Jeżeli zdecydowałeś się na zakup wyciągarki samochodowej przede wszystkim zwróć uwagę na bezpieczeństwo użytkowania. Ich zastosowanie wiąże się z koniecznością zachowania bezpieczeństwa. Podczas zastosowania wyciągarki samochodowej musisz kontrolować jej pracę. Obserwuj działanie liny podczas zwijania się, aby zapobiec ewentualnemu nachodzeniu elementów. Wysokiej jakości sprzęt wykazuje się bezpieczeństwem jednak lina może ulec zerwaniu. Aby wyeliminować ryzyko rozbicia szyby, warto otworzyć maskę pojazdu przed rozpoczęciem czynności wyciągania. Można położyć na masce koc, ręcznik lub bluzę, aby ewentualną siłę docisku skierowana została w odpowiednią stronę. Warto unikać wyciągania pojazdu przy zbytnim nachyleniu terenu. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości