• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czym różnią się kosmetyki naturalne, ekologiczne i wegańskie

31 marca 2023, 14:06, Materiał partnera
Określenia takie jak kosmetyki naturalne, ekologiczne czy wegańskie pojawiają się stosunkowo często w odniesieniu do różnych produktów. Czy jednak wiemy dokładnie co oznaczają i jakie są pomiędzy nimi różnice? Okazuje się bowiem, że każde pojęcie ma nieco inne znaczenie, jednak jedne mogą zawierać się w drugich. Jakie więc kosmetyki wybierać i jakich faktycznie szukamy? Doskonałym przykładem są kosmetyki wyjątkowej polskiej marki FEMI, które są jednocześnie naturalne, ekologiczne i wegańskie. Co to dokładnie znaczy?

Kosmetyki naturalne

Pierwszą grupą są kosmetyki naturalne, które nie są w żaden sposób regulowane, co oznacza, że producent może określić jako taki produkt, który zawiera w swoim składzie tylko jeden pochodzący z natury składnik. W takich sytuacjach naturalność produktów bywa mocno naciągana, co udowadnia jak ważne jest w tym wypadku dokładne czytanie składów i upewnianie się, że kupujemy dokładnie to, co jest nam potrzebne. Nie wszystkie kosmetyki naturalne będą takim rodzajem pielęgnacji, jakiej oczekujemy korzystając właśnie z tego określenia, w związku z czym konsument powinien być bardzo uważny.

Kosmetyki ekologiczne

Tutaj sprawa nie jest już taka prosta. Żeby nazwać produkt ekologicznym wszystkie jego składniki muszą pochodzić ze sprawdzonych, ekologicznych źródeł i upraw. Oznacza to, że w takim miejscu nie mogą być stosowane chemiczne nawozy i inne polepszacze. Dotyczy to zarówno składników roślinnych, jak i odzwierzęcych, takich jak mleko czy miód – ich produkcja również musi spełniać określone normy. Dzięki temu dany produkt kosmetyczny będzie bardzo wysokiej jakości, a wszystkie składniki w nim zawarte w pełni bezpieczne dla skóry. 

Kosmetyki wegańskie

Trzecią grupę stanowią kosmetyki wegańskie. O diecie tego rodzaju wiele osób słyszało, czym jednak są same kosmetyki? Muszą one wpisywać się w wegańską filozofię. Oznacza to, że nie znajdują się w nich żadne składniki pochodzenia odzwierzęcego. Wyklucza to oczywiście również miód, mleko i wiele innych. Kosmetyki wegańskie są produktami całkowicie roślinnymi. Cieszą się one rosnącą popularnością, gdyż jeśli dodatkowo są ekologiczne, to uznaje się za wyjątkowo korzystne dla skóry i jej codziennej pielęgnacji. 

Kosmetyki marki FEMI

Laboratorium kosmetyczne FEMI znajduje się w Gdańsku i działa na rynku już ponad 30 lat. Były to pierwsze w Polsce kosmetyki ekologiczne i wegańskie. Ich pojawienie się na początku lat 90. z pewnością było rewolucją. Jednak wielka pasja do naturalnej pielęgnacji i odpowiednio dobranej troski o skórę, sprawiły, że szybko pojawiły się stałe klientki, które bez tych produktów nie wyobrażają sobie swoich kosmetyczek. Każdy produkt w ofercie jest w pełni autorską recepturą twórczyni marki Hanny Łopuchow – farmaceutki, technologa ekologicznych receptur, specjalistki od fitoterapii, botaniki i aromaterapii. Produkty marki znajdziesz w sklepie Internetowym: https://sklep.femi.pl/

Wyjątkowość tych produktów, które można jednocześnie określać jako naturalne, ekologiczne i wegańskie tkwi w ich aktywnym i bogatym składzie. Wyróżniające jest również to, że zamiast zwykłej wody składnikiem bazowym tych kosmetyków jest drogocenna woda z róży damasceńskiej. Wszystkie surowce pochodzą natomiast z certyfikowanych, biologicznych upraw na świecie. To produkty, które doskonale wpisują się w potrzeby kobiet świadomych i ceniących sobie naturalną pielęgnację.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości