• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Gorzów: Będą maszerować w obronie papieża. Kierowców czekają utrudnienia

27 marca 2023, 08:49
fot. archiwum
W niedzielny wieczór 2 kwietnia ulicami Gorzowa przejdzie marsz papieski. Uczestnicy marszu wyruszą spod gorzowskiej katedry na plac Jana Pawła II. Na czas przemarszu kierowcy muszą liczyć się z czasowym zamknięciem poszczególnych ulic.

W niedzielę 2 kwietnia z okazji 18. rocznicy śmierci Jana Pawła II, ulicami Gorzowa przejdzie marsz papieski. Uczestnicy przemarszu wyruszą w niedzielę o godz. 19 spod gorzowskiej katedry na plac Jana Pawła II na os. Górczyn.

Marsz wyruszy spod gorzowskiej katedry i przejdzie ul. Chrobrego, Jagiełły, Walczaka, Piłsudskiego, rondem Piłsudskiego, ul. Piłsudskiego, rondem Górczyńskim, ul. Górczyńską, a następnie ul. Pluty na plac Jana Pawła II. Około godz. 20.30 uczestnicy przemarszu powinni dotrzeć na plac Jana Pawła II, gdzie odbędzie się modlitwa. Dla osób, które nie są w stanie przejść całego 4-kilometrowego odcinka marszu, zostaną podstawione autobusy, które będą jechać za kolumną.

- Nie będziemy milczeć wobec ataków na Jana Pawła II, które coraz bardziej się nasilają. Okażmy solidarność. Idziemy w obronie naszego ukochanego papieża, któremu jako naród zawdzięczamy bardzo wiele, być może wszystko – podkreśla NSZZ Solidarność Region Gorzowski, który jest jednym z organizatorów marszu.

W związku z tym kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami i czasowym zamknięciem poszczególnych ulic na czas przemarszu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości