• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Taras na dachu - jakie rośliny i meble wybrać?

21 marca 2023, 18:34
Zacznijmy od osłon balkonowych Kiedy planujemy urządzić nasz taras na dachu, jednym z pierwszych elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę są osłony balkonowe. Mogą one służyć nie tylko jako element dekoracyjny, ale również chronić nas przed wiatrem, deszczem czy zbyt silnym słońcem. W artykule skupimy się na dwóch rodzajach osłon - PCV i technorattanowych.

Osłony balkonowe z PCV

Osłony balkonowe z PCV są jednym z najpopularniejszych wyborów. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na swoją trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Są również łatwe w montażu i konserwacji. Dodatkowo, osłony te występują w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na łatwe dopasowanie ich do stylu naszego tarasu.

Osłony balkonowe technorattanowe

Jeśli zależy nam na bardziej naturalnym wyglądzie osłon, warto rozważyć opcję technorattanowych. Są one wykonane z tworzywa imitującego naturalny rattan, co daje nam możliwość uzyskania pięknego i stylowego efektu. Dodatkowo technorattan jest łatwy w utrzymaniu czystości i odporny na uszkodzenia.

Jeśli chcesz kupić osłony balkonowe, zapraszamy na: https://cover-it.pl/12-oslony-balkonowe-na-wymiar lub https://cover-it.pl/13-oslony-na-taras

Jakie rośliny wybrać na taras na dachu?

Wybór roślin na tarasie na dachu może być trudnym zadaniem. Musimy pamiętać, że rośliny muszą być odporne na silne wiatry, zmienne warunki atmosferyczne i suszę.

Sukulenty

Jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na pielęgnację roślin, warto rozważyć opcję sukulentów. Są one bardzo łatwe w utrzymaniu, a dodatkowo ich egzotyczny wygląd doda naszemu tarasowi charakteru.

Jodła serbska

Jeśli natomiast zależy nam na dużych roślinach, które będą stanowić naturalną osłonę przed wiatrem, możemy wybrać jodłę serbską. Jest to drzewo, które osiąga nawet do 15 metrów wysokości i posiada wspaniały, intensywny zapach.

Ogrody na dachu

Jeśli chcemy stworzyć prawdziwy raj na dachu, warto rozważyć opcję ogrodu na dachu. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które cenią sobie kontakt z naturą, ale nie mają możliwości posiadania ogrodu na poziomie ziemi. W ogrodzie na dachu możemy zasadzić różnego rodzaju rośliny, w tym kwiaty, warzywa, zioła czy drzewa, co pozwoli nam na stworzenie pięknej, naturalnej przestrzeni.

Jakie meble wybrać na taras na dachu?

Wybór mebli na tarasie na dachu powinien być przemyślany. Powinniśmy wybierać meble, które będą odporne na warunki atmosferyczne, a jednocześnie będą pasować do stylu naszego tarasu.

Meble z technorattanu

Jeśli zależy nam na stylowych i wygodnych meblach, warto rozważyć opcję mebli z technorattanu. Są one odporne na wilgoć, słońce i wiatr, a dodatkowo ich wygląd nawiązuje do naturalnego rattanu.

Meble z drewna

Jeśli natomiast preferujemy bardziej naturalny wygląd, możemy wybrać meble z drewna. Mogą to być meble wykonane z egzotycznego drewna, takiego jak teak czy jatoba, które są bardzo odporne na warunki atmosferyczne i posiadają piękny, naturalny wygląd.

Meble z metalu

Jeśli zależy nam na minimalistycznym, nowoczesnym stylu, warto rozważyć opcję mebli z metalu. Mogą to być meble wykonane z aluminium, które są bardzo lekkie, a jednocześnie odporne na korozję i uszkodzenia.

Podsumowanie

Urządzanie tarasu na dachu to nie lada wyzwanie. Musimy pamiętać o wielu czynnikach, takich jak osłony balkonowe, wybór roślin czy mebli. Jednocześnie musimy pamiętać, że nasz taras powinien być piękny i funkcjonalny, a jednocześnie odzwierciedlać nasz indywidualny styl i gust. Dlatego też warto poświęcić trochę czasu na dokładne zaplanowanie urządzenia naszego tarasu, aby móc cieszyć się nim przez wiele lat.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości