Wiadomości

Czy potrzebujesz rolet antywłamaniowych w swoim domu? Podpowiadamy!

2 marca 2023, 09:47, Artykuł sponsorowany
Zabezpieczenie domu to bardzo ważny aspekt, który należy rozważyć już na etapie jego budowy. Inwestujemy w drzwi antywłamaniowe, bramy antywłamaniowe, systemy alarmowe. Czy trzeba także pomyśleć o dodatkowych zabezpieczeniach okien?

Dzisiejsi włamywacze bywają niezwykle zdeterminowani. Potrafią obserwować swoją ofiarę oraz jej nieruchomość przez długi czas, aby poznać jej zwyczaje i poznać zabezpieczenia, które założono w domu. Im ich więcej, im bardziej skomplikowane, tym bardziej zniechęcają do przestępczego procederu. 

Rolety antywłamaniowe – czym są? 

Żaluzje zewnętrzne antywłamaniowe nazywane też roletami stanowią głównie zabezpieczenie naszego domu przed włamaniem. Wykonane są z dobrej jakości aluminium, osadzone na trwałych, solidnych prowadnicach. Ich skuteczność i poziom zabezpieczeń najczęściej zależy od ceny. Im jest wyższa, tym produkt lepiej chroni. Każda jednak roleta antywłamaniowa wyposażona jest w system uniemożliwiający unoszenie żaluzji przez osobę z zewnątrz. Prowadnice wykonane są w taki sposób, że nie można ich wygiąć ręką, a i skorzystanie ze specjalistycznych narzędzi może być problematyczne. Te najdroższe oprą się również i temu działaniu. 

Mogą stanowić też ozdobę domu i ochronę przed światłem. Rolety nazywane są żaluzjami ze względu na swoją konstrukcję i możliwość kontrolowania prześwitu. Możesz więc opuścić je całkowicie i sprawić, że we wnętrzu zapanuje ciemność, ale możesz też nieco je naprężyć i sterować ilością promieni, wpadającymi do wnętrza. Jeśli zdecydujesz się na połączenie drzwi, bramy i rolet antywłamaniowych, a do tego zainwestujesz w dobry system alarmowy – Twój dom stanie się twierdzą, a problem z jej zdobyciem zniechęci niejednego przestępcę. 

Czy warto je instalować? 

Warto inwestować w żaluzje zewnętrzne antywłamaniowe https://novobudowa.pl/rolety-antywlamaniowe-jakie-wybrac/ . Przed zakupem radzimy się rozejrzeć i zapoznać ze specyfikacją oferowanych przez różne firmy produktów. Najlepiej będzie, jeśli nie będziemy próbować oszczędzać na tym rozwiązaniu i posłuchamy rad specjalistów, którzy dobiorą je do naszych potrzeb i budżetu. Nie omijajmy żadnych okien, bo mogą one być słabym ogniwem w tak pieczołowicie planowanym zabezpieczeniu. 

Bardzo ważne jest to, aby rolety antywłamaniowe znalazły się też na tarasie/balkonie. Niezależnie od tego, czy drzwi prowadzą do ogrodu, czy znajdują się na piętrze – również powinny być zabezpieczone. 

Proces zamówienia rolet oraz ich montażu wymaga zebrania szczegółowych wymiarów. Jeśli nie masz w tej kwestii doświadczenia, zdaj się na ekspertów z firmy, w której będziesz zamawiać produkt. Powinni dokładnie wymierzyć Twoją stolarkę okienną i zamówić produkty, które będą idealnie skrojone pod otrzymane wymiary. Montażem również zajmują się specjaliści. Trzeba mieć bowiem pewność, że każda z żaluzji została prawidłowo zakotwiczona w murach, a także, że podnosi się i opuszcza bez żadnego problemu. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości