• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Kiedy trzeba wymienić pasy bezpieczeństwa w antyku?

23 lutego 2023, 12:20
Okresowa analiza stanu technicznego pasów bezpieczeństwa w pojazdach mechanicznych to czynność, o której zapomina wielu kierowców. Pasy bezpieczeństwa do antycznego auta należy wymienić wtedy, kiedy na materiale widoczne są oznaki zużycia lub pasek nie zwija się prawidłowo. Dowiedz się, jak sprawdzić stan techniczny pasów i ocenić konieczność ich wymiany na nowe.

Jak sprawdzić stan pasów bezpieczeństwa w antyku?

Analiza zużycia pasów bezpieczeństwa w zabytkowym pojeździe nie jest trudna. Możesz to zrobić poprzez wizualną ocenę stanu taśmy. Jeśli nie widzisz na jej powierzchni żadnych uszkodzeń, mocnych przetarć lub ubytków – nie musisz szukać nowych pasów do zabytkowego auta.

Uwaga! Pas bezpieczeństwa w antyku oraz w nowym samochodzie należy wymienić zawsze po kolizji, kiedy doszło do wybuchu ładunku pirotechnicznego.

Czy można przewieźć dziecko bez pasów bezpieczeństwa w zabytkowym aucie?

Każdy pojazd zarejestrowany przed 30 czerwca 1993 roku, który nie został wyposażony w pasy bezpieczeństwa, nie może służyć do przewozu dzieci do 12. roku życia. Wynika to z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2022 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz z zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Co więcej, brak pasów bezpieczeństwa w antyku z przodu oraz brak tylnej kanapy uniemożliwia całkowicie przewożenie dzieci, niezależnie od wieku.

Warto zachować zdrowy rozsądek i przewozić dzieci w zabytkowym samochodzie tylko wtedy, kiedy ten jest wyposażony w pasy bezpieczeństwa. Do antyka możesz je kupić na stronie internetowej: https://garbus.pl/pl/c/Pasy-bezpieczenstwa/3820.

Gdzie kupić pasy bezpieczeństwa do zabytkowego pojazdu?

Nowe pasy bezpieczeństwa do antyka możesz kupić w sklepie internetowym garbus.pl. To najszybsza opcja, aby zaopatrzyć się w oryginalne, nowe i bezpieczne pasy do swojego zabytkowego pojazdu. Nie zaleca się zakupu używanych pasów bezpieczeństwa od innych pojazdów zabytkowych. Niesie to spore ryzyko, że zakupione pasy nie będą odpowiednio sprawne, a to przełoży się na poziom bezpieczeństwa kierującego oraz pasażerów.

Sprawdzonych pasów bezpieczeństwa do antycznego auta możesz też szukać w autoryzowanych serwisach dealerów, a także na zlotach zabytkowych pojazdów. Na takich wydarzeniach często wystawiają się dostawcy oryginalnych części zamiennych do zabytków, a w tym pasów bezpieczeństwa.

Ile kosztują pasy bezpieczeństwa do zabytkowego auta?

Pasy bezpieczeństwa do antyka to wydatek na poziomie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za komplet. A może chcesz wiedzieć, co wpływa na całkowitą cenę zabytkowego auta? Przeczytaj więcej na: https://garbus.pl/pl/n/29.

Do zabytkowych pojazdów możesz zamówić pasy biodrowe, automatyczne, a także nakładki na pasy, które ułatwiają ich montaż oraz późniejsze użytkowanie. Po stwierdzeniu nadmiernego zużycia pasów bezpieczeństwa w antycznym aucie, wymień je tak szybko, jak tylko to możliwe – bez względu na cenę.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości