• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Piesi czekają tu na „zielone”. Nie wiedzą, co im grozi

22 lutego 2023, 12:43, Anna Kluwak
fot. czytelniczka Alicja
Mieszkanka Gorzowa zwraca uwagę na niebezpieczne zachowanie pieszych przy ul. Chrobrego koło katedry. Najczęściej starsze osoby czekając na zielone światło stoją na pasie do zjazdu na przystanek autobusowy, zamiast na chodniku. Zdaniem czytelniczki Alicji to wina złego oznakowania i braku wizualnej różnicy pomiędzy chodnikiem, a zatoczką autobusową na wysokości przejścia dla pieszych.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosiła się mieszkanka Gorzowa, która zwraca uwagę na niebezpieczne sytuacje do których dochodzi przy ul. Chrobrego naprzeciwko katedry. Chodzi o przejście dla pieszych od strony przystanku autobusowego.

- Czy musi dojść do tragedii, żeby ktoś coś z tymi pasami zrobił? Codziennie widzę osoby starsze, które stają na pasie zatoczki autobusowej. Ostatnio byłam świadkiem, jak kierowca autobusu zaczął trąbić na starszą kobietę stojącą na pasie dla autobusów. Kobieta wystraszyła się i prawie straciła równowagę - opowiada Alicja, mieszkanka Gorzowa.

Jak się okazuje, do takich niebezpiecznych sytuacji w tym miejscu dochodzi bardzo często. Piesi czekając na zielone światło stoją na pasie do zjazdu na przystanek autobusowy, ponieważ nie ma praktycznie żadnej wizualnie różnicy pomiędzy chodnikiem, a zatoczką dla autobusów. Dodatkowo oznakowanie poziome przejścia dla pieszych rozpoczyna się dopiero na asfalcie, co może sugerować pieszym, że będąc na zatoczce dla autobusów wciąż stoją na chodniku. Jak przyznaje czytelniczka Alicja, tylko czekać aż dojdzie do potrącenia jakiejś starszej osoby przez autobus.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do gorzowskiego magistratu. - Wydział inwestycji Urzędu Miasta Gorzowa przekaże uwagi wykonawcy przebudowy drogi i poprosi o przygotowanie lepszej identyfikacji zatoczki – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości