Wiadomości

Ciekawe miejsca na randkę w Gorzowie. Dokąd zabrać swoją drugą połówkę?

21 lutego 2023, 13:39, materiał partnera, 28
Wspólny czas spędzany z drugą połówką warto urozmaicać i od czasu do czasu zabrać ukochaną osobę w miejsca zupełnie inne niż wszystkie! W tym celu można zorganizować romantyczną podróż do Gorzowa Wielkopolskiego i odwiedzić kilka, szczególnie polecanych zakochanym miejsc. Także mieszkańcy Gorzowa mogą pokusić się o wizytę w tych mniej znanych spośród nich i spędzenie romantycznych chwil w towarzystwie najbliższej osoby. Które miejsca na mapie miasta szczególnie warto odwiedzić? O tym powiemy poniżej!

Romantyczny spacer po gorzowskim bulwarze

Gorzowski bulwar to miejsce świetnie znane wszystkim mieszkańcom miasta, a także turystom, którzy goszczą tu po raz pierwszy. To miejsce, które tętni życiem i idealnie nadaje się na romantyczny spacer, połączony z odpoczynkiem w kawiarni lub restauracji, gdzie uraczymy ukochaną osobę czymś pysznym, a jak powszechnie wiadomo, najkrótsza droga do serca prowadzi przez żołądek!

Gorzowski bulwar jest malowniczo usytuowany nad brzegiem Warty. Spacerując po nim, możemy więc podziwiać widoki na rzekę, która przepiękne prezentuje się o każdej porze roku. Na skraju bulwaru znajduje się posąg Pawła Zacharka, legendarnego przewoźnika, który pomagał mieszkańcom miasta w przeprawie łodzią na drugą stronę Warty. W jego łódce można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Tuż przy bulwarze przebiega ścieżka rowerowo-piesza – element projektu transgranicznego „Szlak Stolic”. Łączy się ona ze wschodnią częścią bulwaru i prowadzi pod most Lubuski. Jej pokonanie to świetna propozycja dla zakochanych, którzy lubią przejażdżki rowerowe, a także dla osób preferujących piesze wędrówki. Na skraju ścieżki znajduje się polana rowerowa, wiata, a także przepiękny widok na miasto, którego podziwianie będzie pięknym zwieńczeniem romantycznego spotkania.

Park Wiosny Ludów, nazywany także Parkiem Róż

Przedwojenny Gorzów Wielkopolski nie bez powodu był nazywany miastem parków i ogrodów. Co istotne, z ich pokaźnej ilości miasto to słynie po dziś dzień. Jednym z najbardziej znanych spośród gorzowskich parków jest Park Róż. Jest to miejsce wyjątkowe pod wieloma względami i nie bez przyczyny przez samych mieszkańców miasta uznawane za najpiękniejsze. Zwyczajowa nazwa Parku Wiosny Ludów wynika z faktu, że w 1926 r. na jego terenie został utworzony ogród różany.

Park Wiosny Ludów znajduje się w samym sercu miasta, a jego początki sięgają pierwszych lat XX w. Jego tereny słyną z różowych kasztanowców, topoli, cypryśników błotnych, a także wielu innych drzew, które nadają mu wyjątkowego klimatu zwłaszcza wiosną i latem, kiedy przyroda zachwyca swoim bogactwem i różnorodnością. Park Róż został zrewitalizowany w 2022 r. Jako że jest oświetlony, można wybrać się do niego na romantyczny spacer po zmroku, co chętnie czynią gorzowscy zakochani.

Park im. Henryka Siemiradzkiego i Schody Donikąd

Również w okolicach centrum Gorzowa mieści się kolejny popularny wśród miejscowych i turystów park. W jego pobliżu można zarezerwować romantyczny nocleg – w znalezieniu idealnej propozycji dla zakochanych, warto skorzystać ze wsparcia portalu Nocowanie.pl. Jest to Park im. Henryka Siemiradzkiego, zlokalizowany na wzgórzach otaczających stare miasto. Liczy sobie 9,6 ha, a na jego terenie, oprócz terenów zielonych, mieści się także amfiteatr, na którym odbywają się miejskie imprezy artystyczne.

Park Siemiradzkiego słynie nie tylko ze swoich walorów przyrodniczych, które zapewniają mu liczne zasadzenia w postaci drzew i krzewów, lecz także z jednej oryginalnej atrakcji, przyciągającej zaciekawionych turystów. Mowa o słynnych gorzowskich Schodach Donikąd. Są to niby zwykłe schody, które jednak w ciekawy sposób wiją się ku górze i znikają w oddali, skąd wzięła się ich nazwa.

Schody Donikąd to pozostałość po niedokończonej inwestycji, a mianowicie planowanej budowie palmiarni na szczycie w parku. Są znane przede wszystkim z tego, że zarówno z ich poszczególnych odcinków, jak i z samego szczytu roztacza się piękna panorama Gorzowa. To właśnie przez wzgląd na nią, miejsce to jest tak chętnie odwiedzane przez zakochanych!


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości