• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Stal Gorzów: Kto załata dziurę w składzie po odejściu Zmarzlika?

16 lutego 2023, 09:19, mk
foto: Radek Kalina
W Stali Gorzów nastroje bojowe, chociaż eksperci, którzy sprawdzali KSM w sezonie 2023 nie dają zbyt wielu szans żużlowcom z Gorzowa. Jak przyznaje Szymon Woźniak, aby załatać dziurę po byłym kapitanie, każdy będzie musiał wykrzesać z siebie dodatkowe pokłady energii.

Eksperci nie mają złudzeń. Jeżeli popatrzymy na KSM, czyli kalkulowaną średnia meczową wszystkich drużyn i przeliczymy ją na zdobycze punktowe w lidze, to okazuje się, że na papierze gorzowska Stal wypada dość blado. Pisaliśmy o tym w artykule pt.: Stal Gorzów bardzo nisko w ocenach ekspertów. Na którym miejscu zakończymy sezon?

Nic więc dziwnego, ze w szeregach Stali nastroje są bardzo bojowe. Po odejściu Bartosza Zmarzlika do Motoru Lublin, powstała ogromna dziura, a wręcz wyrwa w składzie, którą trudno będzie załatać. 

- Tegoroczny sezon będzie szczególny dla całej naszej drużyny, bo będziemy radzili sobie bez naszego mistrza. Każdy z nas będzie musiał dorzucić coś więcej, niż miało to do tej pory. Każdy musi wykrzesać z siebie dodatkowe pokłady energii, które będą miały na celu załatanie tej dziury. Dołącza do nas Oskar. Ja myślę, że dobrze sobie poradzi i pomoże nam w wygrywaniu meczów - mówi Szymon Woźniak z ebut.pl Stal Gorzów.

Szanse poszczególnych klubów przed sezonem 2023 oceniał też Tomasz Gollob. W jego oczach gorzowianie nawet po odejściu Zmarzlika mogą niewiele stracić

- Skoro Szymon Woźniak mówi, że ma w sobie teraz, po odejściu Zmarzlika, więcej energii, Martin Vaculik się nie poddaje, to nawet odejście Bartosza może ich tak nie osłabić. Zobaczymy jaką formę będzie miał Anders Thomsen, na pewno ciekawym młodym zawodnikiem jest Oskar Paluch, a Oskar Fajfer jest bojowo nastawiony - mówi Tomasz Gollob.

Tyle przewidywania, pierwszy prawdziwy sprawdzian przed sezonem 2023 gorzowian czeka już za niewiele ponad miesiąc. Jeżeli pogoda pozwoli, w sobotę, 25 marca stalowcy zmierzą się w sparingu z Fogo Unią Leszno. 

Sparingi Stali Gorzów przed sezonem 2023
25.03.2023 r. ebut.pl Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno;
28.03 2023 r. Fogo Unia Leszno - ebut.pl Stal Gorzów;
02.04.2023 r. Betard Sparta Wrocław - ebut.pl Stal Gorzów;
04.04.2023 r. ebut.pl Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości