• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Stal Gorzów w czołówce najpopularniejszych klubów sportowych w Polsce

6 lutego 2023, 09:24
Nie ma co ukrywać, że to właśnie media społecznościowe są głównym kanałem dotarcia do kibiców danej dyscypliny sportowej. Nie inaczej jest w Gorzowie. Stal Gorzów znalazła się w TOP25 najpopularniejszych klubów sportowych w Polsce, jeżeli chodzi o liczbę fanów. O krok za zielonogórskim Falubazem.

Analizę kanałów w mediach społecznościowych przeprowadził portal "Gotowi na sport". W raporcie uwzględniono wszystkie popularne media społecznościowe polskich drużyn sportowych i na jego podstawie sporządzono ranking 25 najbardziej popularnych klubów.

Stal Gorzów przegrywa z... Falubazem Zielona Góra

Żużel w skali kraju, mimo ogromnych sukcesów Bartosza Zmarzlika, wciąż nie jest zbyt popularną dyscypliną. Pokazują to liczby, bo najbardziej popularny klub żużlowy jest dopiero na 19. miejscu we wspomnianym rankingu. I nie jest to aktualny mistrz Polski, ale... nasz sąsiad z południa województwa. To właśnie Falubaz, a może raczej ZKŻ Zielona góra znalazł się oczko wyżej niż Stal Gorzów. Klub żużlowy z Gorzowa zajmuje 20 miejsce w rankingu "Najpopularniejsze polskie kluby w mediach społecznościowych".

Dwa oczka niżej znajduje się Unia Leszno, (miejsce 22) a tuż za czołówką znalazły się inne kluby żużlowe z Polski. Blisko TOP25 są drużyny z Częstochowy i Wrocławia.

źródło grafiki: gotowinasport.sts.pl

Ranking klubuów żużlowych na Facebooku w 2023 roku

Jak to wygląda w liczbach jeżeli chodzi o sam żużel? Oto ranking polskich klubów żużlowych, jeżeli chodzi o liczbę fanów na portalu społecznościowym Facebook (stan na 6.02.2023): 

1. Falubaz Zielona Góra 87 tysięcy polubień, 85 tys. osób obserwujących
2. Stal Gorzów - 79 tysięcy polubień, 81 tys. osób obserwujących 
3. Unia Leszno, 65 tysięcy polubień, 66 tysięcy osób obserwujących
4. Włókniarz Częstochowa - 56 tysięcy polubień, 56 tysięcy osób obserwujących
5. WTS Sparta Wrocław - 50 tysięcy polubień, 51 tys. osób obserwujących
6. Klub Sportowy Toruń - 47 tysięcy polubień, 48 tysięcy osób obserwujących
7. Motor Lublin - 38 tysięcy osób obserwujących
8. Polonia Bydgoszcz - 25 tysięcy polubień, 26 tysięcy osób obserwujących
9. Unia Tarnów - 27 tysięcy polubień, 27 tysięcy osób obserwujących
10. GKM Grudziądz - 24 tysiące polubień, 25 tysięcy obserwujących

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości