• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Na co zwrócić uwagę przy zakupie alkomatu?

31 stycznia 2023, 11:15
Alkomat to skuteczne urządzenie, które pozwala kontrolować poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Świadomość społeczeństwa w zakresie samokontroli po spożyciu alkoholu, a także rozważność w podejmowaniu decyzji o zajmowaniu miejsca kierowcy z roku na rok wzrasta. Klienci prywatni coraz częściej decydują się na zakup własnych alkomatów. Mnogość urządzeń od różnych producentów na rynku może paradoksalnie utrudniać wybór odpowiedniego modelu. Przed zakupem konkretnego produktu warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupu alkomatu. Świadomość znaczenia poszczególnych parametrów technicznych może znacząco usprawnić proces zakupowy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie alkomatu?

Zanim przystąpimy do poszukiwań odpowiedniego alkomatu, warto przemyśleć, jakie mamy potrzeby i oczekiwania względem alkomatu. Jeśli decydujemy się na zakup pierwszego w życiu urządzenia pomiarowego, najlepiej postawić na tradycyjne rozwiązania z kilkoma funkcjami. Najistotniejszymi parametrami technicznymi są: zakres pomiarowy, dokładność wskazań, warunki pracy, czas pomiaru, częstotliwość wymaganej kalibracji. Dla wielu konsumentów istotne znaczenie ma także typ sensora, ponieważ znacząco wpływa on na czułość, stabilność oraz żywotność alkomatu. Rekomendowanym rozwiązaniem jest sensor elektrochemiczny, dzięki któremu można uzyskać zdecydowanie precyzyjniejsze wyniki pomiarowe.

Mnogość funkcji w alkomatach – które z nich są ważne?

Dynamiczny rozwój rynku alkomatów zaowocował wzmożoną produkcją urządzeń na arenie międzynarodowej. Producenci optymalizują działanie jednostek pomiarowych, wykorzystują nowoczesne technologie, dbają o nowoczesny design i implementują wiele, innowacyjnych funkcji. Warto jednak zastanowić się, czy dla przeciętnego konsumenta, wszystkie funkcjonalne udogodnienia są rzeczywiście potrzebne. Ważne, aby urządzenie zostało wyposażone w system zabezpieczający przed awarią w przypadku źle przeprowadzonej próby pomiarowej. Przydatnym udogodnieniem jest także wbudowany licznik, który informuje o liczbie wykonanych pomiarów. Dzięki temu osoba użytkująca dany model zostaje w porę poinformowana o konieczności kalibracji. Odporność na warunki atmosferyczne (w szczególności niskie temperatury), wytrzymałość baterii, oraz pamięć pomiarowa to parametry, na które także warto zwrócić uwagę przy zakupie alkomatu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu alkomatu? – wybór odpowiedniego sprzedawcy

Zakup alkomatu to świadoma inwestycja we własne bezpieczeństwo. Warto więc wybierać sprawdzonych, rzetelnych sprzedawców, którzy oferują oryginalny i skalibrowany sprzęt. Przykładem alkomatu, który kompleksowo spełnia wszelkie, podstawowe funkcje, jest model CA 9000 Professional SG od producenta Aisko. Więcej informacji na temat tego urządzenia znajduje się na stronie https://promil-lab.pl/pl/p/Alkomat-elektrochemiczny-CA-9000-Professional-SG/1133. Urządzenie łączy w sobie prostotę działania, nowoczesny design oraz wysoką precyzyjność. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie korzystały dotąd z alkomatów elektrochemicznych. W zestawie znajdują się baterie, ustniki, a także instrukcja w języku polskim. Aby mieć pewność, że alkomat jest użytkowany w odpowiedni sposób, należy szczegółowo zapoznać się z treścią instrukcji.

Zaufany sprzedawca i regularna kalibracja

Należy pamiętać, że nawet najbardziej zoptymalizowane, profesjonalne alkomaty wymagają regularnej kalibracji. Na rynku istnieją sprzedawcy, którzy oferują darmową kalibrację przez określony okres (np. przez 24 miesiące). Jest to duże udogodnienie dla konsumenta. Przed zakupem konkretnego urządzenia, warto także zwrócić uwagę na czas trwania gwarancji. W przypadku modelu CA 9000 Professional SG, klient otrzymuje 5-letnią kartę gwarancyjną. Promil-Lab to zaufany sprzedawca, który od lat zajmuje się dystrybucją i kalibracją alkomatów. Wysoką jakość oferowanych usług potwierdzają opinie setek zadowolonych klientów.

Więcej na https://promil-lab.pl/

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości