• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Jesteś dorosły i nie masz wykształcenia średniego? Nic straconego!

25 stycznia 2023, 11:47, Artykuł promocyjny Żak
Nie udało Ci się dokończyć szkoły średniej, jesteś po szkole zawodowej, a może zakończyłeś proces edukacji na gimnazjum lub 8-klasowej szkole podstawowej? Myślisz o podniesieniu swoich klasyfikacji zawodowych? Albo do awansu na wyższe stanowisko brakuje Ci tylko wykształcenia średniego? To właśnie teraz jest na to idealny moment.

Jeżeli jedyną Twoją obawą jest wiek i to, że „ja jestem już na to za stary”, to wyprowadzę Cię z błędu wszak na naukę nigdy nie jest za późno, a słuchaczy mamy naprawdę w różnym wieku. 

Aby móc zacząć naukę w Liceum dla dorosłych trzeba mieć ukończone 18 lat i posiadać świadectwo ukończenia gimnazjum, 8-klasowej szkoły podstawowej lub szkoły zawodowej. 

Nauka w liceum dla dorosłych trwa 4 lata i dzieli się na 8 semestrów. Zajęcia odbywają się mniej więcej, co drugi weekend, więc bez problemu pogodzisz prace z nauką. Po szkole zawodowej automatycznie zostajesz przyjęty na 3 semestr nauki (tj. drugi rok nauki).

Po ukończeniu nauki możesz podejść do egzaminu maturalnego. A nawet, jeśli nie podejdziesz do egzaminu dojrzałości to i tak otwiera się przed Tobą szereg furtek. Możesz dalej się kontynuować edukację w szkołach policealnych.

Zawsze warto jest poszerzać swoje horyzonty szczególnie, gdy nauka w Liceum dla Dorosłych „ŻAK” kosztuje tylko 99 zł miesięcznie. Chwyć sprawy w swoje ręce i zapisz się już dziś.  Nasz sekretariat mieści się przy ul. Obotryckiej 11 w Gorzowie Wlkp. Jeżeli masz jakieś pytania zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 95 735-26-53 i na naszą stronę internetową https://gorzow-wielkopolski.zak.edu.pl/

A co jeśli masz już wykształcenie średnie? Zapraszamy do nauki na jednym z naszych kierunków w szkole policealnej!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości