• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 63 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Darmowe USG piersi. Szpital w Gorzowie zachęca do badań. Są wolne miejsca!

18 stycznia 2023, 11:48
Lepiej zapobiegać, niż leczyć. To powiedzenie idealnie pasuje do działań, które organizuje gorzowski szpital. Onkologiczny Biały czwartek, to inicjatywa skierowana do kobiet przed 50. rokiem życia. Chodzi o bezpłatne USG piersi.

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na czwartkową akcję w gorzowskim szpitalu i specjaliści zapraszają do skorzystania z tej oferty. Wcześniejsze wykrycie nowotworów zwiększa szansę na szybki powrót do zdrowia. Nieświadomość nie oznacza, że zagrożenie będzie mniejsze - wręcz przeciwnie.

Podczas noworocznej odsłony akcji onkolog Piotr Plecka przebada 60 pacjentek. Warunek? Panie muszą się zarejestrować. Wystarczy zadzwonić pod numer szpitalnego call center: 95 782 77 77. Onkologiczny Biały Czwartek już 19 stycznia w ośrodku radioterapii (gabinet 0029). Jeśli będzie taka potrzeba, badania potrwają do późnego popołudnia.

Cykliczna akcja Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. to propozycja dla pań przed 50. rokiem życia, które wcześniej nie były i nie są pacjentkami poradni onkologicznych. Jak zwykle uczestniczki czwartkowej akcji będą miały USG piersi, a w razie potrzeby także dodatkową diagnostykę, np. mammografię.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości