• Dziś /-1°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /0°
  • Jakość powietrza (CAQI): 94 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Co ze sprzedażą terenów inwestycyjnych w Gorzowie?

12 stycznia 2023, 13:30, mk
fot. Marcin Kluwak
W czwartek 12 stycznia odbył się kolejny przetarg na sprzedaż działek przy ul. Jedwabniczej, Odlewników i Żelaznej w Gorzowie. Przetarg ponownie zakończył się fiaskiem. Jak się okazało, żadna firma nie była zainteresowana kupnem atrakcyjnych działek w Gorzowie.

Władze Gorzowa po raz kolejny wystawiły na sprzedaż trzy działki inwestycyjne - przy ul. Jedwabniczej, Odlewników i Żelaznej. Ceny wywoławcze wszystkich działek zostały obniżone, dlatego też miasto liczyło, że dzięki niższej cenie, w końcu uda się znaleźć chętnych.

Najbardziej atrakcyjną i największą działką była ta przy ul. Jedwabniczej o powierzchni 40 tys. m.kw. Cena wywoławcza została obniżona o 700 tys. zł i wynosiła obecnie 6 mln 700 tys. zł. Nieruchomość jest przeznaczona pod usługi komercyjne, w tym obiekty usługowe handlu wielkopowierzchniowego, obiekty produkcyjne, składy i magazyny. Jednak, aby wziąć udział w przetargu trzeba było wpłacić wadium w wysokości 1 mln 340 tys. zł.

Po raz drugi miasto próbowało również sprzedać działkę o powierzchni 22 tys. m.kw. przy ul. Odlewników, która zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczona pod zabudowę przemysłową, usługową i składy. Cena wywoławcza wynosiła 1 mln 600 tys. zł – została obniżona o 200 tys. zł.

Z kolei Działka przy ul. Żelaznej o powierzchni 4 tys. m.kw. jest przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe - jednorodzinne i wielorodzinne. Cena wywoławcza wynosiła 1 mln 100 tys. zł – została obniżona o 100 tys. zł. Będzie to czwarty przetarg na sprzedaż działki - jak czytamy w dokumentach przetargowych, zagospodarowanie nieruchomości jest utrudnione ze względu na zróżnicowaną konfigurację ternu.

Przetarg na sprzedaż działek odbył się w czwartek 12 stycznia o godz. 10 w Urzędzie Miasta Gorzowa. Miasto mogłoby zarobić na tym prawie 10 mln zł. Sprawdziliśmy czy atrakcyjne działki w końcu znalazły swoich właścicieli. Jak się okazało, ponownie nie było chętnych na zakup terenów inwestycyjnych.

- Do przetargu nie wpłynęło żadne wadium, więc postępowanie zostało zakończone wynikiem negatywnym. W najbliższym czasie będziemy ogłaszać kolejny przetarg na sprzedaż działek przy ul. Jedwabniczej, Odlewników i Żelaznej – mówi pracownica wydziału gospodarki nieruchomościami i majątku Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości