• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Azylobus dla schroniska. Rusza zbiórka na samochód dla zwierzaków

10 stycznia 2023, 09:04, mk
foto: Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Azyl"
Tutaj każda złotówka jest na wagę... złota. Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom Azyl, które prowadzi gorzowskie schronisko dla zwierząt wymarzyło sobie samochód. Nie dla siebie, ale dla zwierzaków, które cierpią i potrzebują pomocy.

Chodzi tutaj o samochód, którym będą mogły być przewożone zwierzęta, które trafiają pod opiekę stowarzyszenia. Do tej pory przedstawiciele stowarzyszenia ratowali się, czym mogli. Wozili zwierzęta prywatnymi samochodami, często pożyczanymi od ludzi dobrej woli. To właśnie dzięki pożyczonym busom udało się im wyrwać psiaki między innymi z piekła wojny na Ukrainie, ze "schronisk" a raczej mordowni w Bystrym i Radysach.

- Auto to podstawa naszej działalności. Bez niego ciężko pomagać. Pieski z interwencji często są w ciężkim stanie. Nie raz wymiotują podczas podróży i załatwiają się ze strachu w aucie - informują przedstawiciele stowarzyszenia Azyl.

Ich marzeniem jest bezpieczny środek transportu dla zwierząt, dlatego też chcą kupić Azylobus. - Gdyby każdy mieszkaniec naszego pięknego miasta wpłacił 50 groszy, to autko mogłoby lada moment stać na naszym podjeździe i pracować na rzecz zwierząt. 
Prawda jest taka, że bez auta nie jesteśmy w stanie dotrzeć tam, gdzie zwierzęta w milczeniu cierpią i potrzebują naszej pomocy
- czytamy na stronie zbiórki. 

Do zebrania jest kwota 40 tysięcy złotych. Przez tydzień zbiórkę wsparło ponad 270 osób, na koncie jest już ponad 30% zebranej sumy. Brakuje jeszcze sporo. Stowarzyszenie zorganizuje też Azylowy Bazarek, z którego cała uzyskana kwota przeznaczona będzie na zakup samochodu. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości