Wiadomości

Troje maluchów urodziło się w Nowy Rok w szpitalu w Gorzowie

2 stycznia 2023, 11:34, red
Pani Kinga z córką Niną / fot. WSzW
W Nowy Rok w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie na świat przyszło troje dzieci – Nina, Liliana oraz Stefan. Maluchy, jak i ich mamy czują się dobrze i wkrótce wrócą do domów. Tradycyjnie, dzieci otrzymały od gorzowskiego szpitala symboliczne prezenty.

Dla trzech rodzin 1 stycznia 2023 roku był dniem wyjątkowym, bo spędzonym w sali porodowej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Jako pierwsza o godz. 0.10 na świat przyszła Nina. Córeczka Kingi i Tomasza Marianowskich ze Skwierzyny miała się urodzić tydzień później, ale się pospieszyła i jest pierwszym dzieckiem urodzonym w gorzowskim szpitalu w 2023 roku.

W niedzielę 1 stycznia na świat przyszła również Liliana i Stefan. Świeżo upieczonych rodziców odwiedziła Ewa Madalińska, pielęgniarka koordynująca oddziału ginekologiczno-połoczniczego w gorzowskim szpitalu, która zgodnie ze szpitalnym zwyczajem wręczyła mamom symboliczny prezent – certyfikat narodzin. Otrzymuje go każde dziecko, które urodziło się w Nowy Rok w gorzowskim szpitalu.

W minionym 2022 roku w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie urodziło się łącznie 1186 dzieci. Najwięcej, bo aż 111 przyszło na świat w sierpniu. Najmniej w lutym – zaledwie 78.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości