• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Gdzie można kupić prawdziwe brandy?

20 grudnia 2022, 14:56
Brandy to popularny napój alkoholowy produkowany z wina na bazie owoców. Nazwa pochodzi od słowa „brandewijn”, które w języku holenderskim oznacza „spalone wino”. Brandy można wyprodukować z dowolnych owoców, np. gruszek, jabłek czy wiśni, ale brandy, która nie jest wytwarzana z winogron, musi być oznaczona owocem, z którego jest zrobiona. Na przykład Calvados to brandy jabłkowa z regionu Normandii we Francji, Kirschwasser to niemiecka brandy wiśniowa, a Poire Williams to bezbarwna brandy owocowa wytwarzana z gruszek Williamsa. Poznaj brandy nieco bliżej i sprawdź, gdzie możesz kupić prawdziwe brandy!

Jak produkuje się brandy?

Zastanawiasz się, jak powstaje najlepsze brandy? Do produkcji brandy potrzebne są fermentujące cukry, które są zawarte w winogronach. Skórka winogron zawiera dużo drożdży. Te składniki łączą się już podczas tłoczenia winogron. Jest to zbliżony sposób do produkcji wina. Podczas wytwarzania brandy ważne jest dokładne przestrzeganie ilości cukrów i okresu fermentacji. Tak powstaje najlepsza brandy. 

Po zakończeniu procesu fermentacji rozpoczyna się etap destylacji. Każda destylarnia w zależności od kraju i regionu ma swoje własne techniki i sposoby dojrzewania trunku. To nadaje brandy niepowtarzalny smak. Na przykład Francuzi decyduje się na leżakowanie brandy w dębowych beczkach, podczas gdy Hiszpanie brandy poddają leżakowaniu w beczkach po sherry. Armenia produkuje brandy Ararat na sposób francuskiego koniaku, ale na dębie kaukaskim. Jeśli szukasz dobrego brandy i potrzebujesz pomocy w wyborze, to specjalnie dla Ciebie jest sklep z alkoholami Zielona Góra - eszampan.pl. Znajdziesz tam popularne i najlepsze gatunki brandy po przystępnych cenach. 

Dojrzewanie brandy - kluczowy proces produkcji

Po zakończeniu destylacji rozpoczyna się proces starzenia, który jest najważniejszy w kontekście smaku napoju. Na przykład brandy Theeau de vie musi dojrzewać w beczkach z francuskiego dębu pochodzących z jednego z dwóch lasów, Limousin lub Tronçais przez co najmniej 2 lata, a następnie w większości przypadków następuje mieszanie z inną partią. Mieszanie różnych beczek brandy jest ważne, aby producent z roku na rok utrzymywał spójność smakową swojego stylu. Większość dostępnych trunków zawiera mieszankę brandy i jest etykietowana zgodnie z okresem,  jaki najmłodsza brandy spędziła w dębowych beczkach. 

Jak pić brandy?

Brandy jest zwykle podawana w szklance z szerokim dnem i krótką nóżką w temperaturze pokojowej. Aby w pełni cieszyć się brandy, powinieneś trzymać kieliszek w dłoniach przed wypiciem łyka. Dzięki temu uwolnisz ukryte w napoju aromaty i poprawisz smak. Powinieneś pić brandy powoli i trzymać ją przez chwilę w ustach przed połknięciem. W ten sposób możesz ją odpowiednio wchłonąć i poczuć smak. Można pić brandy czystą, ale możesz także połączyć brandy z innymi napojami (także bezalkoholowymi), lub zrobić koktajl na bazie brandy. 

Której brandy spróbujesz?

Eszampan.pl to sklep, który oferuje wyłącznie brandy najwyższej jakości. Starannie dobrali swój asortyment, aby każdy mógł cieszyć się naprawdę dobrym napojem destylowanym. Znajdziesz tam takie brandy jak: Antiqua V.S.O.P, Wilcza Brandy WOLF & OAK, Almirante Solera Reserva Brandy De Jerez,  Brandy Alvisa XO i wiele innych. Eszampan to sklep online, który oprócz brandy w swojej ofercie ma takie napoje alkoholowe jak: tequila (https://eszampan.pl/114-tequila), whisky, rum, koniak czy wino. Sprawdź ich ofertę i złóż zamówienie online!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości