• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Korzyści płynące ze stosowania pompy ciepła. Montaż pompy w 14 dni z Hydro Energy!

5 grudnia 2022, 17:15, artykuł partnera, 12
Pompy ciepła to urządzenia, które są coraz częściej stosowane jako element instalacji grzewczej w wielu domach. Skąd wynika ich popularność? Między innymi z tego, że montaż pompy ciepła nie zajmuje wiele czasu. Wystarczą dwa tygodnie intensywnej pracy ekipy montażowej, aby urządzenie było w pełni gotowe do użytku. To jednak niejedyny fakt, który wpływa na popularność pomp ciepła. Co jeszcze trzeba o nich wiedzieć?

Kwestia ogrzewania domu zyskuje na znaczeniu

Pompa ciepła lubuskie jest takim urządzeniem, które jest w stanie zagwarantować ciepło w domach nawet wtedy, gdy na dworze temperatura spada poniżej -20 stopni. To fakt, że w Polsce raczej nie ma się do czynienia z takimi temperaturami. Jednak w razie wystąpienia srogich mrozów, można być pewnym tego, że solidnej jakości pompa ciepła będzie w stanie poradzić sobie z takim wyzwaniem. Co więcej, każdy użytkownik może mieć pewność, że nawet tak niskie temperatury nie są w stanie wpłynąć na zakłócenie pracy takich urządzeń. Tym bardziej że każda pompa ciepła wyposażona jest w elementy, które są w stanie ochronić ją przed zamarzaniem. Producenci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że taka ochrona jest bardzo ważne, aby móc zapewnić bezawaryjność takich urządzeń.

Ekologiczny czynnik chłodniczy

Wiele osób sądzi, że pompy ciepła nie są urządzeniami ekologicznymi. To fakt, że bazują na odnawialnych źródłach energii. Jednak w grę wchodzi jeszcze czynnik chłodniczy, który znajduje się w każdym urządzeniu. Nowoczesna technologia pozwala zapewnić możliwość zastosowania ekologicznego czynnika chłodniczego, który oznacza się za pomocą R32. Należy nadmienić, że wykazuje się on niskim współczynnikiem GWP - Global Warming Potential (współczynnik tworzenia efektu cieplarnianego).

Jak zapewnić sobie ciepłą wodę użytkową?

Właśnie dzięki pompom ciepła, które są w stanie pomóc w tym względzie. W dużej ilości takich urządzeń znaleźć można dodatkowy zbiornik, gdzie gromadzi się woda, która może być podgrzana nawet do temperatury 55 stopni. Z powodzeniem będzie można ją wykorzystać do wykonywania różnych czynności. To jedna z tych korzyści, która jest czynnikiem decydującym, jeżeli ludzie spoglądają w kierunku nowoczesnych pomp ciepła.

Optymalny dobór temperatury

Pompa ciepła Słubice zapewnia regulację dwóch obiegów grzewczych. Co to dokładnie oznacza? Daje to możliwość regulacji zgodnie z własnymi potrzebami temperatury, jeżeli chodzi o ogrzewanie grzejnikowe lub podłogowe. Dzięki temu, w danych pomieszczeniach, można mieć do czynienia z różną temperaturą. Nie każdy domownik lubi to, kiedy w jego pokoju jest bardzo wysoka temperatura. Regulacja pozwoli wszystko dopasować do swoich potrzeb.

Efektywność energetyczna

Jedna z najważniejszych kwestii, która sprawi, że żaden użytkownik nie będzie musiał przejmować się wysokimi rachunkami za energię elektryczną. Należy jednak sprawdzić, czy pompa ciepła ma klasę energetyczną A+++. To fakt, że tego typu pompy są nieco droższe. Wystarczy jednak pomyśleć sobie o tym, że w przyszłości będzie można zaoszczędzić i finalna cena zakupu na pewno się zwróci. A na dodatek będzie można oszczędzić większą ilość pieniędzy.

Pompy ciepła w woj. lubuskim – dofinansowanie

Finalna cena zakupu wydaje się za wysoka? Na pierwszy rzut oka dla wielu osób cena zakupu może stać się czynnikiem hamującym chęć posiadania. Warto jednak wiedzieć, że każda osoba zainteresowana pompami ciepła, ma szansę na to, aby uzyskać dofinansowanie. Istnieją specjalne, rządowe programy, których celem jest wsparciem osób, które zaczynają dostrzegać możliwości, jakie dają odnawialne źródła energii. Jednym z takich programów jest Program Czyste Powietrze. To w jego ramach można dofinansować zakup i montaż jednego źródła ciepła do celów ogrzewania lub ogrzewania i c.w.u. Nie ma co zwlekać, ponieważ zgodnie z pierwotnymi założeniami, z programu będzie można korzystać do 2029 roku. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości