• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

3 porady dla kupujących podczas Black Friday

14 listopada 2022, 12:00, partn, 17
Ostatni piątek listopada - Black Friday to dzień, który doskonale znany jest nam z rekordowych wyprzedaży i przecen. Święto zakupów, pochodzące ze Stanów Zjednoczonych, już od dobrych kilku lat wpisuje się na stałe w kalendarz najważniejszych wydarzeń roku. W jaki sposób zrobić zakupy podczas Black Friday, by nie dać się nabrać na sztuczki sklepów i faktycznie zaoszczędzić? Sprawdźmy sprawdzone sposoby na Black Friday dla kupujących.

1. Zawsze porównujmy ceny podczas wyprzedaży

Psychologia zakupów to dziedzina tak rozwinięta, że z powodzeniem możemy znaleźć w niej kilkadziesiąt pozycji naukowych. Nie trzeba jednak wykształcenia wyższego, by zdać sobie sprawę z tego, że podczas zakupów nic nie działa na nas tak stymulująco, jak ogromny napis "obniżka ceny" z załączoną procentową wartością zniżki. Czasem w ferworze zakupów nie zwrócimy uwagi na cenę standardową i będąc pod presją czasu, dokonamy impulsywnego zakupu z przekonaniem, że jest to interes naszego życia. Tymczasem obniżki te bardzo często stanowią chwyt marketingowy, polegający na sztucznym zawyżaniu ceny standardowej produktu tak, by regularna cena była przedstawiona jako niesamowita okazja. Jednym ze sprawdzonych sposobów na prześwietlenie takich okazji jest szybkie porównanie cen tego samego produktu w innych sklepach. Szybko może okazać się, że obniżka ta wcale nie jest tak atrakcyjna, a jest jedynie tanim chwytem mającym na celu oszukanie nas i sprzedanie produktu po relatywnie normalnej - standardowej cenie. Chcemy kupić dany produkt na Black Friday? Poświęćmy kilka chwil na szybki skan konkurencyjnych sklepów, by upewnić się w przekonaniu, że jest to faktycznie świetna okazja.

2. Sprawdź, jakie produkty można kupić taniej

Czekasz na Black Friday, by upolować taniej konkretny produkt? Odliczasz dni do ostatniego piątku listopada? Gdy on nadchodzi, okazuje się, że cena upragnionego produktu nawet nie drgnęła. Co wtedy czujemy? Rozczarowanie, zawód i zniechęcenie. I nic w tym dziwnego. Musimy mieć jednak świadomość, że nie każdy produkt jest brany pod uwagę podczas czarnego piątku. Z ustaleń firmy Doolittle wynika, że średnia obniżka wszystkich produktów oferowanych w ramach promocji wyniosła zaledwie 3,4%. Jednak spore obniżki notowane są zawsze w kategorii elektroniki i gier komputerowych. Warto więc na bieżąco śledzić stronę: https://www.mediaexpert.pl/lp,black-friday, by odnaleźć tanią elektronikę w atrakcyjnych, promocyjnych cenach właśnie podczas największego święta zakupów w Polsce.

3. Nie zdążyłeś na Black Friday? To nie koniec świata

Co w sytuacji, gdy Black Friday już za nami, a my nie zdążyliśmy zrobić zakupów? Na szczęście polska odmiana święta zakupowego wcale nie ogranicza się do jednego dnia. Coraz więcej sklepów i marek decyduje się na przedłużenie obniżek przez cały weekend, co w praktyce oznacza, że świetne okazje zakupowe towarzyszą nam aż przez 72 godziny. To jednak nie koniec. Dla spóźnialskich imprezowiczów pozostał jeszcze Cyber Monday - święto zakupów internetowych. We wszystkich sklepach internetowych możemy upolować naprawdę atrakcyjne obniżki cen, nie mówiąc już o innych benefitach, jak darmowa dostawa lub dodatkowe kody rabatowe do przeznaczenia na kolejne zakupy. A zatem mityczny Black Friday na naszą korzyść nieco rozmywa się, rozszerzając akcję aż na kilka dni. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości