Wiadomości

W Gorzowie i okolicach węgiel kupimy tylko w trzech punktach. Zobacz, gdzie jest najtaniej

21 października 2022, 08:04
Na stronie cieplo.gov.pl powstała rządowa porównywarka cen węgla. Zgodnie z niedawno przyjętą ustawą przedsiębiorcy sprzedający węgiel mają obowiązek zamieścić swoją ofertę w serwisie. Jak na razie w Gorzowie widnieją trzy punkty sprzedaży opału, a w powiecie gorzowskim - zero.

Z 1500 do tej pory dodanych składów opału, jedynie trzy znajdują się w Gorzowie i okolicach, a tak naprawdę to jedynie w samym Gorzowie. Na liście na próżno szukać dostawców w okolicznych gminach. Niewiele jest też w sąsiednich powiatach. Najwięcej jak do tej pory punktów sprzedaży węgla ma powiat strzelecko-drezdenecki - 5, sulęciński - 3, a międzyrzecki 1. Wygląda to więc dość mizernie. 

Co najważniejsze, na rządowej stronie nie można zarezerwować lub kupić węgla. W tym celu należy kontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcą. W wyszukiwarce podane są numery telefonów. 

Jak więc kształtują się ceny węgla w Gorzowie i okolicach? Według „rządowej” wyszukiwarki najtaniej w Gorzowie kupimy ekogroszek od 2500 złotych za tonę, orzech od 3400 złotych za tonę oraz kostkę - od 3500 złotych za tonę. Taką ofertę podała firma PPUH Piórki z ulicy Kostrzyńskiej w Gorzowie

Węglozłom przy Fabrycznej 71 w Gorzowie ekogroszek, groszek oraz kostkę oferuje w jednej i tej samej cenie - od 3400 złotych za tonę

W spisie na rządowej stronie znajdziemy też Castoramę. W markecie budowlanym w Gorzowie ekogroszek możemy kupić już od 3 749 złotych za tonę. 

Jeżeli chodzi o całe lubuskie, to najtaniej jest obecnie na południu województwa. Za kwotę poniżej 2500 złotych za tonę kupimy tam różnego typu miał węglowy.


Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości