• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 24 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

W Gorzowie i okolicach węgiel kupimy tylko w trzech punktach. Zobacz, gdzie jest najtaniej

21 października 2022, 08:04
Na stronie cieplo.gov.pl powstała rządowa porównywarka cen węgla. Zgodnie z niedawno przyjętą ustawą przedsiębiorcy sprzedający węgiel mają obowiązek zamieścić swoją ofertę w serwisie. Jak na razie w Gorzowie widnieją trzy punkty sprzedaży opału, a w powiecie gorzowskim - zero.

Z 1500 do tej pory dodanych składów opału, jedynie trzy znajdują się w Gorzowie i okolicach, a tak naprawdę to jedynie w samym Gorzowie. Na liście na próżno szukać dostawców w okolicznych gminach. Niewiele jest też w sąsiednich powiatach. Najwięcej jak do tej pory punktów sprzedaży węgla ma powiat strzelecko-drezdenecki - 5, sulęciński - 3, a międzyrzecki 1. Wygląda to więc dość mizernie. 

Co najważniejsze, na rządowej stronie nie można zarezerwować lub kupić węgla. W tym celu należy kontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcą. W wyszukiwarce podane są numery telefonów. 

Jak więc kształtują się ceny węgla w Gorzowie i okolicach? Według „rządowej” wyszukiwarki najtaniej w Gorzowie kupimy ekogroszek od 2500 złotych za tonę, orzech od 3400 złotych za tonę oraz kostkę - od 3500 złotych za tonę. Taką ofertę podała firma PPUH Piórki z ulicy Kostrzyńskiej w Gorzowie

Węglozłom przy Fabrycznej 71 w Gorzowie ekogroszek, groszek oraz kostkę oferuje w jednej i tej samej cenie - od 3400 złotych za tonę

W spisie na rządowej stronie znajdziemy też Castoramę. W markecie budowlanym w Gorzowie ekogroszek możemy kupić już od 3 749 złotych za tonę. 

Jeżeli chodzi o całe lubuskie, to najtaniej jest obecnie na południu województwa. Za kwotę poniżej 2500 złotych za tonę kupimy tam różnego typu miał węglowy.


Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości