• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 83 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Czytelnicy: Z kranu leci "pomarańczowa" woda. Co się stało?

30 września 2022, 15:00
zdjęcie poglądowe
Mieszkańcy Śródmieścia oraz os. Piaski i Staszica w Gorzowie skarżą się, że z ich kranów leci brudna woda, która ma pomarańczowe zabarwienie. Jak się okazuje, ma to związek z awarią sieci wodociągowej do której doszło przy ul. Wyszyńskiego.

- Ktoś wie o co chodzi? Dlaczego woda jest taka brudna? - Pyta się pani Kasia, mieszkanka ul. Wyczółkowskiego. - Na Marcinkowskiego z kranu leci pomarańczowa woda - pisze z kolei Jacek. - Woda z kranu na Kazimierza Wielkiego jest "ruda". O co chodzi? - pyta się z kolei Barbara.

Jak się okazuje, pogorszenie jakości wody i jej pomarańczowy kolor ma związek z awarią sieci wodociągowej do której doszło w piątkowy poranek 30 września przy ul. Wyszyńskiego w Gorzowie. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zajęło się usuwaniem awarii i jednocześnie poinformowało o sytuacji z wodą.

Jak się okazało, problem dotyczy Śródmieścia, os. Piaski i os. Staszica. - W związku z awarią sieci wodociągowej w ulicy Wyszyńskiego mogą wystąpić lokalnie pogorszenia jakości wody, mętność oraz barwy w rejonie ul. Kosynierów Gdyńskich oraz ulic przyległych, a także osiedla Piaski i Staszica. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie podjęło działania w celu jak najszybszego usunięcia problemu – informuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości