Wiadomości

Jak działa pompa basenowa? Poznaj zalety tego rozwiązania

30 września 2022, 14:35
Posiadanie własnego basenu w ogrodzie to marzenie wielu osób. Dla równie wielu pozostaje jednak w sferze marzeń i planów na przyszłość, ze względu na wysokie koszty eksploatacji. Jeśli jednak zagłębić się w ten temat, to okazuje się, że wiele kosztów można łatwo i całkiem znacznie zredukować. Jednym z nich jest ogrzewanie wody w basenie. Rozwiązaniem jest basenowa pompa ciepła. Jak działa pompa basenowa i dlaczego warto ją mieć?

Pompa basenowa – zasady działania i korzyści 

Oprócz konserwacji, czyszczenia i serwisowania basenu, jednym z największych kosztów związanych z użytkowaniem go, jest podgrzewanie wody. Z tego względu coraz większą popularnością cieszą się pompy ciepła. 

Basenowa pompa ciepła składa się z kilku elementów. To wymiennik ciepła, parownik, sprężarka i skraplacz. Wewnątrz pompy znajduje się obieg, w którym krąży czynnik chłodniczy. W parowniku dochodzi do zmiany jego stanu skupienia: z ciekłego na gazowy. W wyniku tej reakcji czynnik chłodniczy oddaje ciepło – dzięki któremu można efektywnie podgrzać wodę. Co więcej – pompa dobrej jakości pobiera niewiele prądu, dlatego jej używanie jest coraz częściej wybieraną alternatywą dla innych metod podgrzewania wody.  

Pompa ciepła wykorzystuje energię naturalny – wodę, powietrze, a nawet grunt – pobierając z nich ciepło. Ze źródeł odnawialnych korzysta nawet w 75%, a pozostałą część energii pobiera z sieci elektrycznej. Pompy ciepła do basenów są pompami typu powietrze-woda.

Pompa ciepła do ogrzewania wody w basenie

Użytkownicy basenowych pomp ciepła jednoznacznie wskazują na wiele zalet tego rozwiązania. Komfortowe korzystanie z własnego basenu nie ogranicza się do kilku dni, ale może trwać nawet kilka miesięcy. To także najtańsze w eksploatacji obok kolektorów słonecznych źródło ciepła. . Jeśli dodatkowo połączysz pompę z instalacją fotowoltaiczną, to koszt ciepłej wody jest znikomy. 

Masz pytania lub wątpliwości związane z użytkowaniem pompy ciepła? Specjaliści z Hewalex pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości