• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 67 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Do Lublina po koronę. Gorzowianie podali awizowane składy

23 września 2022, 09:16
foto: Patryk Stachowiak
Oczy całego Gorzowa w niedzielę zwrócone będą na Lublin. Nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy żużla kątem oka spoglądać będą na wynik niedzielnego spotkania. Bo stalowcy jadą po mistrzostwo nie tylko dla siebie, ale dla nas wszystkich!

Trener Chomski rozpoczął żużlowe szachy. Nie pod 5 czy 3, a tym razem z 4 na plecach znajdujemy w awizowanym składzie naszego kapitana -  Bartosza Zmarzlika. To będzie jego ostatni  ligowy mecz w barwach Stali Gorzów.  Pod trójką mamy za to kontuzjowanego Andersa Thomsena, za którego będzie stosowane zastępstwo zawodnika. Jest więc duża szansa, że w pierwszym wyścigu trener Stanisław Chomski do Szymona Woźniaka dostawi Słowaka Martina Vaculika. Gorzowianie chcą więc w Lublinie rozpocząć mecz od mocnego uderzenia. W końcu mają do zdobycia tylko 40 punktów. Tyle oficjalnie dzieli ich od złotego medalu. 

Co o gorzowskiej Stali przed najważniejszym starciem najlepszych zespołów w sezonie 2022 mówią eksperci? - Jest to zespół skonsolidowany, którego liderzy są w szczytowej formie, zwłaszcza pod koniec sezonu 2022. Martin Vaculik wrócił po kontuzji do bardzo szybkiej jazdy. Bartek Zmarzlik, trzykrotny indywidualny mistrz świata, to nie wymaga uzasadnienia. Do tego dochodzi ostra w pozytywnym znaczeniu i skuteczna jazda Szymona Woźniaka. Mówiąc konkretnie, gorzowianie nie biorą jeńców - mówi w wywiadzie dla Onet.pl, Jacek Frątczak.

Czy 12 punktów to duża przewaga? Wydaje się, że tak. Przy dwóch tak bardzo wyrównanych drużynach, taka strata będzie trudna do odrobienia. Nawet jak gorzowianie pogubią po drodze punkty, to przecież trener Chomski dostanie możliwość stosowania rezerw taktycznych. A to oznacza, że zarówno wówczas do boju zostaną wysłane dwie największe w Gorzowie armaty: Zmarzlik jak i Vaculik.

Awizowane składy:

Moje Bermudy Stal Gorzów:

1. Szymon Woźniak

2. Patrick Hansen

3. Anders Thomsen

4. Bartosz Zmarzlik

5. Martin Vaculik

6. Oskar Paluch

7. Mateusz Bartkowiak

Motor Lublin:

9. Jarosław Hampel

10. Fraser Bowes

11. Maksym Drabik

12. Zastępstwo zawodnika

13. Mikkel Michelsen

14. Mateusz Cierniak

15. Wiktor Lampart

 

Początek spotkania: 19:15

Sędzia: Krzysztof Meyze

Komisarz toru: Maciej Głód

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości