• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Policjanci odzyskali skradzione motocykle warte 150 tys. zł

14 września 2022, 11:06
fot. KMP Gorzów
Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych przez gorzowskich kryminalnych w związku z kradzieżą motocykli na terenie Berlina. Trzy skradzione motocykle były przewożone w busie, którym poruszali się mężczyźni. Ponadto 25-letni kierowca był pod wpływem narkotyków. Grozi im do 5 lat więzienia.

W sobotę rano 10 września policjanci kryminalni z komisariatu II przy ul. Kwiatowej patrolowali ulice Gorzowa. Około godz. 6 rano wytypowali busa do kontroli i wezwali do pomocy drugi patrol. Bus został zatrzymany przy ul. Targowej.

Policjanci, kiedy sprawdzili przestrzeń ładunkową w busie, odnaleźli tam trzy motocykle. - Tłumaczenia mężczyzn podróżujących busem na temat źródła pochodzenia motocykli wydały się policjantom podejrzane. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili pojazdy. Nie widniały jako utracone, ale to nie zakończyło kontroli. Okazało się, że ich kradzież nie została jeszcze zgłoszona. Motocykle miały być zabrane kilka godzin wcześniej w Berlinie, a ich właściciele mogli jeszcze o tym nie wiedzieć – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, którzy jechali busem – to 21-latek i dwóch 25-latków. Oprócz motocykli wartych blisko 150 tys., w busie znaleziono przy kierowcy narkotyki. 25-letni kierowca odpowie nie tylko za ich posiadanie, ale także kierowanie pod wpływem narkotyków. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży i zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im do 5 lat więzienia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości