• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Jak długo schnie pianka montażowa?

7 września 2022, 21:59, materiał zewnętrzny
Do uszczelniania elementów budowlanych i wykonywania prac związanych z izolacją cieplną szeroko stosuje piankę montażową. Materiał łatwo przylega do różnych powierzchni, ma długą żywotność i wysoką wytrzymałość. Piankę łatwo się nakłada. Do czego przyda Ci się pianka uszczelniająca i jak długo trwa jej schnięcie? Sprawdź!

Do czego przydaje się pianka montażowa pistoletowa?

Pianka montażowa to rodzaj uszczelniacza.  Bez tego produktu proces montażu okien i drzwi, wypełniania ubytków i pęknięć w ścianie oraz wykonywania prac związanych z naprawą, montażem i budową staje się bardziej skomplikowany i trudniejszy. Pod względem czasu schnięcia pianka montażowa należy do substancji o wysokim stopniu polimeryzacji. Pianka montażowa dobrze wypełnia pęknięcia, szczeliny i ubytki o dowolnej wielkości i kształcie. Producenci produkują kilka rodzajów pianek o różnych właściwościach. Duży wybór pianek pontażowych znajdziesz w internetowej hurtowni budowanej pod adresem https://e-hurtowniabudowlana.pl/montaz-stolarki-budowlanej-pianka-montazowa-c-26_78.html.

Pianka uszczelniajaca – jak to działa?

Aby zrozumieć, ile wysycha pianka montażowa, musisz dowiedzieć się, jakie cechy ma ta substancja. Po wyjściu z tuby płynna masa zwiększa swoją objętość i nabiera porowatej struktury. Ten proces nazywa się ekspansją. Panka montażowa z początkowej objętości wzrasta o od 20 do 50 razy. Materiał zajmuje pustą przestrzeń, a jego wierzchnia warstwa tworzy gładką powierzchnię. Wartość tego materiału budowlanego w dużej mierze zależy właśnie od jego zdolności do wielokrotnego rozszerzania. Pianka do użytku domowego jest w stanie rozszerzyć się do 60 proc. swojej pierwotnej objętości, profesjonalne mogą nawet do 300 proc. Co więcej, ta sama pianka w różnych warunkach może rozszerzać się w zupełnie inny sposób. Na piankę ma wpływ temperatura, wilgotność powietrza, rodzaj aplikacji, szybkość wydostawania się piany z puszki. Oprócz rozszerzania, pianka poliuretanowa może się również kurczyć, chociaż w przypadku produktów wysokiej jakości jest to maksymalnie 5 proc. 

Jak długo schnie pianka montażowa?

Pianka montażow jest dość skomplikowanym materiałem. Podobnie jak w przypadku współczynnika rozszerzalności, który zależy od wielu czynników, odpowiedź na pytanie: “jak długo schnie pianka montażowa?” nie jest jednoznaczna. Czas schnięcia zależy przede wszystkim od wilgotności. W procesie polimeryzacji pianki bierze udział woda, a dodatkowo pianka ma zwiększoną przyczepność do wilgotnych powierzchni. Dlatego przed nałożeniem pianki zaleca się zwilżenie spękań wodą. Jeśli wilgotność jest normalna, wystarczą 3 godziny, po czym można odciąć wystające kawałki pianki. Ostateczna polimeryzacja potrwa znacznie dłużej - od 7 do 12 godzin. Jeśli pogoda jest mroźna i sucha, proces może ciągnąć się przez cały dzień. Jak widać proces schnięcia zależy od wielu czynników.  

Aby przyspieszyć proces utwardzania, należy okresowo spryskiwać materiał lub nawilżać go. Pamiętaj, że polimery boją się światła słonecznego, więc jak najszybciej pomaluj lub otynkuj powierzchnię, która ma kontakt ze światłem słonecznym. Na wysychanie pianki montażowej ma wpływ wiele czynników, począwszy od jakości i składu użytego uszczelniacza, a skończywszy na temperaturze i wilgotności. Wszystkie te cechy należy wziąć pod uwagę, aby zapewnić niezawodne uszczelnienie pęknięć i otworów.

Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości materiałów budowlanych, możesz kupić je w jednym miejscu, szybko i wygodnie! Na https://e-hurtowniabudowlana.pl znajdziesz rozbudowaną ofertę mateiałów oraz akcesoriów montażowych, które spełnią Twoje oczekiwania. Sprawdź sam!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości