Wiadomości

Internat dla uczniów CEZiBu pod znakiem zapytania

25 sierpnia 2022, 13:32
fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie otworzyła właśnie ofertę, która wpłynęła do przetargu na przebudowę byłego szpitala zakaźnego przy ul. Warszawskiej na potrzeby internatu dla uczniów Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Do przetargu ponownie zgłosiła się tylko jedna i ta sama firma, ale jej oferta znacznie przekracza przeznaczony budżet.

W lipcu Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie unieważniła pierwszy przetarg na przebudowę szpitala zakaźnego przy ul. Warszawskiej na potrzeby internatu dla uczniów Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Wszystko przez to, że jedyna oferta, która została złożona w przetargu przekraczała budżet o ponad 21 mln zł. Dlatego też na początku sierpnia został ogłoszony kolejny przetarg. Chętne firmy mogły zgłaszać swoje oferty do czwartku 25 sierpnia.

Jak się właśnie okazało, do przetargu zgłosiła się tym razem również tylko jedna i ta sama firma. W pierwszym postępowaniu firma Gotech z Gorzowa zaoferowała aż 46 mln 986 tys. 492 zł. Tym razem potencjalny wykonawca złożył nieco niższą ofertę na kwotę 42 mln 341 tys. 997 zł, jednak jest to wciąż powyżej założonego budżetu. Tej, jak czytamy w dokumentach postępowania wynosi 25 mln 600 tys. zł. To o 16 mln 741 tys. 997 zł więcej, niż założony budżet.

Teraz pracownicy spółki będą analizować dokumenty pod względem formalnym. Jednak wszystko wskazuje, że przetarg zostanie unieważniony, ponieważ różnica pomiędzy budżetem, a oferowana kwotą jest zbyt duża.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości