• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

SEO PR. Co się kryje za tym skrótem i dla kogo takie działania będą korzystne?

23 sierpnia 2022, 11:00, red
We współczesnym marketingu nie ma skuteczniejszego sposobu na dotarcie do klientów niż bycie dla nich widocznym w Internecie. Niestety przy ciągle zmieniających się algorytmach wyszukiwarek i rosnącej w wielu dziedzinach konkurencji nie jest to proste zadanie. Działania SEO, czyli strategia mająca na celu ułatwienie dotarcia do określonych grup to nie tylko dobór odpowiednich słów kluczowych. Żeby umocnić swoją markę i pokazać się od najlepszej strony warto też rozważyć pozycjonowanie wizerunkowe.

Public relations, jako element strategii SEO 

Skrót SEO PR może brzmieć nieco tajemniczo. Na szczęście można go dosyć łatwo rozszyfrować. To powiem połączenie Search Engine Optimization, czyli optymalizacji strony www pod kątem wyszukiwarek internetowych z Public Relations rozumianym, jako świadome kształtowanie wizerunku poprzez dobór języka i stylu komunikatów. Czy to pozornie odległe dziedziny da się połączyć? 

Przedsiębiorcy docenili już content marketing inwestując w wysokiej jakości treści umieszczane na stronach, czy prowadzonym blogu firmowym. Nie jest to już bezwartościowe zaplecze, które ma za zadanie jedynie wypromowanie marki w wyszukiwarce Google. Do opracowania i publikowania treści zatrudnia się ekspertów, którzy mają nie tylko zainteresować potencjalnych klientów, ale też dostarczyć im przydatnych informacji.  

SEO PR jest kolejnym krokiem w budowaniu wizerunku marki lub rzetelnego przedsiębiorcy. To połączenie działań związanych z pozycjonowaniem, ze świadomą obecnością w mediach społecznościowych, czy innych internetowych miejscach istotnych dla danego biznesu. 

Działania PR w mediach społecznościowych i strategie budujące wizerunek marki 

Osoby budujące strategię SEO wiedzą, że sam proces doboru, aby użyte frazy kluczowe były skuteczne nie jest prostym zadaniem. Dodanie do tego czegoś, co wpłynie na pozytywny wizerunek marki jest jeszcze trudniejsze. Jednak firmy takie, jak Funkymedia udowadniają, że SEO i PR mogą iść w parze. Często w klienci wyszukują informacji o danym biznesie wpisując frazy takie jak opinie, komentarze, polecenia.

Tradycyjne działania SEO zazwyczaj pomijają te słowa uznając je za nieistotne. To spory błąd. Warto, aby klient, który chce się w ten sposób dowiedzieć czegoś o firmie trafił na pozytywny przekaz, który może dodatkowo zachęcić go do skorzystania z oferty. Równie ważny jest marketing szeptany, czyli obecność na różnego rodzaju grupach i forach. Takie świadome, zaplanowane działanie to zdecydowanie korzystna inwestycja, która pozwala nie tylko przyciągnąć nowych odbiorców, ale też długofalowo budować z nimi pozytywne relacje. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości