Wiadomości

Dlaczego warto zadbać o firmowe SEO PR?

17 sierpnia 2022, 18:37, Materiał zewnętrzny, 19
Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license
Praktycznie każda nowoczesna firma musi być widoczna w wyszukiwarce Google. Jeszcze jakiś czas temu internet był wyborem, dziś jest koniecznością. Podejście do internetu całkowicie zrewolucjonizowała światowa pandemia koronawirusa, w której czasie nawet najbardziej oporne na internet przedsiębiorstwa musiały pojawić się w wyszukiwarce internetowej.

Samo założenie strony internetowej czy sklepu internetowego niewiele oznacza. Jest to jakiś krok do przodu, ale budowanie wizerunku marki w internecie wymaga szeregu działań. Sprawdź, dlaczego musisz zadbać o SEO PR.

1. SEO PR, czyli pozycjonowanie wizerunkowe

2. Działania PR w mediach społecznościowych

Z uwagi na fakt, że w internecie jest ogromna konkurencja, każda firma czy instytucja powinna zdecydować się na działania SEO i PR. Wybrane słowa kluczowe pozwolą z czasem znaleźć się na pierwszej stronie wyszukiwarki, przy czym do grupy docelowej można też dotrzeć za pomocą publikacji treści w serwisach wysokiej jakości. Angażujący content sprawi, że potencjalny klient z chęcią będzie korzystać z firmowych porad, co w efekcie może oznaczać zakup produktów lub usług. Dlatego już teraz zapytaj o SEO PR dla Twojej firmy.

SEO PR, czyli pozycjonowanie wizerunkowe

Witryna internetowa bez SEO PR nie ma zbyt dużych szans na zdobycie potencjalnych klientów. Dla klientów nie liczy się już jedynie pierwsza strona Google, ale i pozytywny wizerunek marki. Tak więc nie można lekceważyć internetowego Public Relations.

Strategia PR to nie tylko content marketing, ale również opinie klientów na forach internetowych (można to zrobić za pomocą marketingu szeptanego). Opinie na temat firmy mogą pojawiać się dosłownie wszędzie, nie tylko w Social Mediach.

Jeśli chodzi o problemy związane z zarządzaniem reputacją, to faktycznie czasami może trafić się trudny klient. Zamiast kasowania komentarza, można udzielić rzetelnej odpowiedzi na zarzuty. Kreowanie pozytywnego wizerunku to również umiejętność radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach. W oczach klientów ważna jest prawda. Opinie użytkowników mogą być pozytywne lub negatywne — z tym musi się liczyć każda firma. Strategia PR to domena funkymedia.

Działania PR w mediach społecznościowych

Budowanie pozytywnego wizerunku firmy może odbywać się również w mediach społecznościowych. Bardzo ważne jest tworzenie pozytywnych treści, które zainteresują stałych i nowych klientów.

Warto na profilach społecznościowych wstawiać linki do konkretnej strony (może to być ciekawy artykuł poradnikowy). Wartościowy content skupia uwagę użytkowników.

Trzeba mieć na uwadze, że podstawą SEO jest dobór fraz kluczowych. Publikowanie treści zgodnych z wytycznymi Google nie musi odbywać się tylko na firmowym blogu. Jak najbardziej rekomendowane są działania na serwisach zewnętrznych, gdzie w treści uwzględnia się linki wychodzące (zazwyczaj chodzi o anchor text).

Można też opracowywać informacje prasowe, które mają wpływ nie tylko na opinię, ale i na link building. Koniecznie trzeba wybrać grupę docelową, by dotrzeć do największej liczby odbiorców.

Jeśli chodzi o notki prasowe czy artykuły, do publikowania treści trzeba mieć unikalne teksty, gdyż algorytmy Google nie tolerują duplikacji treści.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości