• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czy właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych mogą skorzystać z prywatnych pakietów medycznych?

3 sierpnia 2022, 12:38
Publiczna opieka zdrowotna nie zawsze jest dla nas dostępna – długie kolejki do specjalistów nie gwarantują szybkiego i skutecznego leczenia. Pakiety medyczne dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych mogą być rozwiązaniem problemu dostępu do świadczeń zdrowotnych. W dzisiejszych czasach, jeżeli jesteś właścicielem jednoosobowej działalności, wszystko musisz robić sam. Twoja przedłużająca się choroba oznacza również wymierne straty dla Twojego biznesu. Musisz być odpowiedzialny za swoje zdrowie – sprawdź prywatne pakiety medyczne: co to takiego jest, jak działa i czy się opłaca.

Czym są i jak funkcjonują prywatne pakiety medyczne? 

Najpierw powinniśmy się skupić na tym, czym właściwie jest prywatny pakiet medyczny. Jest to abonament na prywatne usługi zdrowotna, który działa jako znacznie lepsza alternatywa publicznej opieki zdrowotnej.  

Jak funkcjonuje abonament? To umowa, którą zawieramy z operatorem ubezpieczenia, określająca okresową (miesięczną lub roczną) opłatę za możliwość skorzystania z usług medycznych oraz konkretną listę uprawnień do świadczeń w ramach abonamentu – liczbę wizyt do konkretnych specjalistów, lista badań diagnostycznych, lista zabiegów czy też np. leczenie stomatologiczne (zachowawcze, protetyka).  

Ciekawym faktem jest to, że niezależnie od firmy, u której wykupujemy abonament czy zakresu działania takiego pakietu,  korzystając z tego rodzaju usług, wydamy znacznie mniej pieniędzy niż jeżeli zdecydujemy się na płacenie jakiejkolwiek składki zdrowotnej w ramach NFZ w Polsce. 

Pakiety medyczne dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych,  obejmujące podstawową opiekę medyczną to zazwyczaj  koszt około kilkudziesięciu złotych w skali miesiąca. 

Czy pakiety medyczne są dostępne dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych? 

Powszechnie panuje przekonanie, że pakiety zdrowotne dostępne są jedynie dla dużych firm. Nic bardziej mylnego -w dzisiejszych czasach są także pakiety medyczne dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych oraz firm, które zatrudniają tylko od 2 do 9 pracowników. 

Jak zdobyć pakiet zdrowotny będąc właścicielem jednoosobowej działalności gospodarczej? 

Jest on dla nas tak samo dostępny jak dla właścicieli dużych firm. Niestety trzeba pamiętać, że przy kupnie dużej ilości produktów firmy oferują zniżki lub oferta jest po prostu znacznie tańsza, a jako jednoosobowa firma kupujemy jedynie jeden pakiet. 

Kupując pakiet z takim samym zakresem usług jak firmy kupujące je w dużych ilościach, możemy być pewni, że zapłacimy dużo więcej za jedną osobę.  

Zakupu pakietu możemy dokonać głównie w prywatnych sieciach zdrowotnych, umożliwiających również ubezpieczenie. Takie ubezpieczenie zapewnia świadczenia medyczne także osobom pracującym na umowę o dzieło albo nieposiadających prawa do państwowego ubezpieczenia zdrowotnego. 

Prywatne pakiety medyczne dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych są wygodnym rozwiązaniem umożliwiającym swobodny dostęp do lekarzy specjalistów oraz innych usług medycznych bez konieczności długiego oczekiwania w kolejkach do lekarza w ramach NFZ.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości