• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Po 5 latach przerwy wracają tramwaje na os. Piaski. Będą niespodzianki dla pasażerów

27 lipca 2022, 09:30
fot. archiwum
W poniedziałek 1 sierpnia do kursowania wracają tramwaje na liniach 2 i 3. To oznacza, że po 5 latach mieszkańcy os. Piaski będą mogli korzystać z komunikacji tramwajowej. Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki zdecydował, że przejazdy tramwajami tego dnia będą całkowicie darmowe. Ponadto na pasażerów mają czekać również inne niespodzianki.
W związku z zakończoną przebudową ul. Chrobrego i Mieszka I wraz z torowiskiem możliwe jest w końcu uruchomienie komunikacji miejskiej na os. Piaski. Tramwaje wrócą do kursowania po 5 latach przerwy w poniedziałek 1 sierpnia. Na tory wyjadą zarówno nowoczesne tramwaje Twist z bydgoskiej Pesy oraz odnowione Helmuty.

W poniedziałek 1 sierpnia pierwszy tramwaj na linii numer 2 wyruszy z pętli Wieprzyce w kierunku Piaski o godzinie 10.07. Natomiast o godzinie 10.00 z przystanku „Katedra” przy ulicy Chrobrego wyruszy specjalny tramwaj wraz z prezydentem miasta Jackiem Wójcickim i jego gośćmi wykonać pierwszy pasażerski przejazd wzdłuż ulic Chrobrego, Mieszka I i Kazimierza Wielkiego.

Po tym przejeździe tramwaje wyruszą na swoje trasy zgodnie z obowiązującym od 1 sierpnia rozkładem jazdy. - W związku z powrotem tramwajów na tory po 5 latach przerwy, w poniedziałek 1 sierpnia przejazdy tramwajami na wszystkich liniach, zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Gorzowa, będą bezpłatne dla pasażerów. Na ten dzień dla pasażerów tramwajów czekają również niespodzianki – mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Jak informuje Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie, linia nr 1 Wieprzyce-Dowgielewiczowej oraz linia nr 3 Piaski-Dowgielewiczowej będzie obsługiwana przez tramwaje Twist od Pesy. Natomiast linia nr 2 Piaski-Wieprzyce będzie obsługiwana przez odnowione Helmuty z uwagi na pozostawione tam pętle tramwajowe.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości