Wiadomości

Po 5 latach przerwy wracają tramwaje na os. Piaski. Będą niespodzianki dla pasażerów

27 lipca 2022, 09:30
fot. archiwum
W poniedziałek 1 sierpnia do kursowania wracają tramwaje na liniach 2 i 3. To oznacza, że po 5 latach mieszkańcy os. Piaski będą mogli korzystać z komunikacji tramwajowej. Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki zdecydował, że przejazdy tramwajami tego dnia będą całkowicie darmowe. Ponadto na pasażerów mają czekać również inne niespodzianki.

W związku z zakończoną przebudową ul. Chrobrego i Mieszka I wraz z torowiskiem możliwe jest w końcu uruchomienie komunikacji miejskiej na os. Piaski. Tramwaje wrócą do kursowania po 5 latach przerwy w poniedziałek 1 sierpnia. Na tory wyjadą zarówno nowoczesne tramwaje Twist z bydgoskiej Pesy oraz odnowione Helmuty.

W poniedziałek 1 sierpnia pierwszy tramwaj na linii numer 2 wyruszy z pętli Wieprzyce w kierunku Piaski o godzinie 10.07. Natomiast o godzinie 10.00 z przystanku „Katedra” przy ulicy Chrobrego wyruszy specjalny tramwaj wraz z prezydentem miasta Jackiem Wójcickim i jego gośćmi wykonać pierwszy pasażerski przejazd wzdłuż ulic Chrobrego, Mieszka I i Kazimierza Wielkiego.

Po tym przejeździe tramwaje wyruszą na swoje trasy zgodnie z obowiązującym od 1 sierpnia rozkładem jazdy. - W związku z powrotem tramwajów na tory po 5 latach przerwy, w poniedziałek 1 sierpnia przejazdy tramwajami na wszystkich liniach, zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Gorzowa, będą bezpłatne dla pasażerów. Na ten dzień dla pasażerów tramwajów czekają również niespodzianki – mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Jak informuje Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie, linia nr 1 Wieprzyce-Dowgielewiczowej oraz linia nr 3 Piaski-Dowgielewiczowej będzie obsługiwana przez tramwaje Twist od Pesy. Natomiast linia nr 2 Piaski-Wieprzyce będzie obsługiwana przez odnowione Helmuty z uwagi na pozostawione tam pętle tramwajowe.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości