Wiadomości

Dla kogo i z jakiej okazji obrazy św. Rodziny?

21 lipca 2022, 12:00
W internetowych sklepach z dewocjonaliami znaleźć możemy cały ogrom artykułów sprawdzających się w roli prezentu. Mimo że zauważana jest stopniowa i konsekwentna laicyzacja Polski, nie można zapominać o tym, że wciąż żyją przedstawiciele starszych pokoleń, tak bardzo przywiązani do wiary i wszystkim, co z nią związane. Symbolem wiary w wielu polskich domach zawsze były święte obrazy. Wiele z nich można dziś uznać za prawdziwe dzieła sztuki. Komu można sprezentować srebrne obrazy świętej rodziny, by nie popełnić przy tym gafy?

Obrazy świętej rodziny - sentyment, który wzrusza wielu 

Obrazy świętej rodziny wzruszają nas wszystkich, choć nie zawsze jesteśmy w stanie przyznać się do tego. W większości domów naszych Babć i Dziadków obrazy tego typu obecne były na ścianach choćby w postaci oleodruków. Nie grzeszyły one jakością oraz kolorami, ale dla wielu do dziś pozostały symbolem beztroskiego dzieciństwa oraz poczucia bezpieczeństwa. Współcześnie projektowane, srebrne obrazy świętej rodziny, w znacznym stopniu bardzo nawiązują do tamtej techniki. Są jednak precyzyjniej i bardziej elegancko wykończone, dzięki czemu nadają się do każdego rodzaju wnętrz. Niektórym może się wydawać, że umieszczanie religijnych motywów w przestrzeni domowej dzisiaj zakrawa na totalny kicz, ale każdy znawca sztuki masowej nie uzna tego za coś dziwnego. W wielu krajach, np. w Meksyku, także silnie obecne są religijne motywy związane z Jezusem czy Matką Boską, czego nikt nie kwestionuje, bo sztuka religijna w tamtym rejonie jest znacznie silniej ubogacona kolorami, niż nasze tradycyjne propozycje. 

Święta rodzina na obrazach - dobra wróżba dla całej rodziny 

Jeśli i Wy zastanawiacie się nad tym, czy warto religijnej cioci, babci czy mamie kupić srebrne obrazy świętej rodziny, bez zbędnego rozmyślania możemy Was przekonać, że to świetny pomysł. Osoba obdarowywana musi czuć silny związek z religią i lubić otaczać się dewocjonaliami - wtedy mamy pewność, że taki prezent wywoła niekłamany uśmiech na twarzy. W dawnych czasach wierzono, że obrazy przedstawiające świętą rodzinę uchronią cały dom przed nieszczęściami, głodem, sporami oraz niedostatkiem. Wielu przedstawicieli starszych pokoleń wierzy w to nadal. Energia emanująca z takich obrazów przyczynia się także do poprawy atmosfery między bliskimi. Seniorzy często decydują się umieszczać święte obrazy w samych sypialniach, tuż nad łóżkiem, aby mieć pewność, że sen będzie bezpieczny, a noc upłynie spokojnie i bez lęków. 

Obrazy świętej rodziny - różnorodna oprawa 

Ramy przeznaczane pod obrazy świętej rodziny mogą być nie tylko srebrne, choć nie da się ukryć, że w masywnych ramach pomalowanych na ten intensywny kolor sztuka sakralna prezentuje się najbardziej nobliwie. Do wielkoformatowych obrazów religijnych dopasować można także dużo skromniejsze ramy, bez żadnego zdobienia, z gładką i ciemną powierzchnią. Srebrne ramy przy religijnych obrazach zachwycają ręcznie rzeźbionymi szczegółami, które bardzo przypominają mozaiki i płaskorzeźby. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości