• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 26 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Jak nauka geografii wpływa na codzienne życie?

15 lipca 2022, 13:04
Geografia jest przedmiotem w szkole, ale pojawia się także w życiu codziennym. Na każdym kroku spotykamy się z tym, czego można dowiedzieć się z podręczników. Geografia jest to nauka, która skupia się na Ziemi, środowisku przyrodniczym. Pokazuje także, jaki wpływ ma na planetę Ziemię człowiek.

W książkach z serii “Oblicza geografii” odnajdą się nie tylko uczniowie szkół ponadpodstawowych, ale także pasjonaci geografii, którzy lubią tę naukę i chcą poszerzać swoją wiedzę na dany temat. Książki z serii mogą okazać się dobrym prezentem z okazji Światowego Dnia Książki, urodzin, czy nawet Dnia Chłopaka, jeżeli tylko osoba obdarowana wykazuje zainteresowanie przedmiotem. 

Geografia - czego można się dowiedzieć?

Geografia jest związana z wieloma ważnymi wydarzeniami dotyczącymi ludzkości. Dla przykładu można się z tej nauki dowiedzieć, jaki jest podział polityczny na świecie i jak zmieniał się na przestrzeni lat. Można poznać, jaki był wpływ kolonizacji na te zmiany oraz jak przedstawia się obecny obraz świata. Jest to także nauka, która mówi o konfliktach zbrojnych, czy terroryzmie. Dzięki niej można się także dowiedzieć, co należy do podstawowych wskaźników rozwoju danego kraju. 

Oblicza geografii - jak zmieniała się liczba ludności na świecie?

Książka "Oblicza geografii 2. Zakres rozszerzony" przekazuje wiedzę na tematy takie jak ludność i osadnictwo, sektory gospodarki oraz globalizacja, rolnictwo, leśnictwo i rybactwo. Mówi także o dziale przemysłu, usług oraz wpływie człowieka na środowisko. Z drugiego rozdziału książki można poznać rozmieszczenie ludzi na świecie, a także czym są kręgi kulturowe. Jest tu także wiedza o urbanizacji, rozwoju obszarów wiejskich oraz jakie religie występują w konkretnych regionach i która z nich jest dominująca. W rozdziale o sektorach gospodarki można poznać zmianę ich roli, a także pojęcie globalizacji.

Książka nie tylko dla uczniów

W czwartym rozdziale książki można dowiedzieć się m.in. o czynnikach rozwoju rolnictwa, a także, na czym polega gospodarka leśna na Ziemi. Dodatkowo geografia pokazuje, jakie są czynniki lokalizacji przemysłu oraz w jakich obszarach się on koncentruje. W podręczniku przekazana jest także wiedza na temat źródeł energii i bilansu energetycznego, zróżnicowania usług na świecie oraz regionach turystycznych świata. 

W ostatnim rozdziale przekazane są informacje o wpływie człowieka na to, jak wygląda współczesny świat oraz o tym, co można zrobić, żeby wyglądał lepiej. Pomimo że jest to podręcznik do nauki geografii dla uczniów szkół ponadpodstawowych interesujące informacje znajdą w nim również pasjonaci geografii i zainteresowani dodatkową wiedzą dotyczącą tej dziedziny nauki.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości