Wiadomości

Jak nauka geografii wpływa na codzienne życie?

15 lipca 2022, 13:04
Geografia jest przedmiotem w szkole, ale pojawia się także w życiu codziennym. Na każdym kroku spotykamy się z tym, czego można dowiedzieć się z podręczników. Geografia jest to nauka, która skupia się na Ziemi, środowisku przyrodniczym. Pokazuje także, jaki wpływ ma na planetę Ziemię człowiek.

W książkach z serii “Oblicza geografii” odnajdą się nie tylko uczniowie szkół ponadpodstawowych, ale także pasjonaci geografii, którzy lubią tę naukę i chcą poszerzać swoją wiedzę na dany temat. Książki z serii mogą okazać się dobrym prezentem z okazji Światowego Dnia Książki, urodzin, czy nawet Dnia Chłopaka, jeżeli tylko osoba obdarowana wykazuje zainteresowanie przedmiotem. 

Geografia - czego można się dowiedzieć?

Geografia jest związana z wieloma ważnymi wydarzeniami dotyczącymi ludzkości. Dla przykładu można się z tej nauki dowiedzieć, jaki jest podział polityczny na świecie i jak zmieniał się na przestrzeni lat. Można poznać, jaki był wpływ kolonizacji na te zmiany oraz jak przedstawia się obecny obraz świata. Jest to także nauka, która mówi o konfliktach zbrojnych, czy terroryzmie. Dzięki niej można się także dowiedzieć, co należy do podstawowych wskaźników rozwoju danego kraju. 

Oblicza geografii - jak zmieniała się liczba ludności na świecie?

Książka "Oblicza geografii 2. Zakres rozszerzony" przekazuje wiedzę na tematy takie jak ludność i osadnictwo, sektory gospodarki oraz globalizacja, rolnictwo, leśnictwo i rybactwo. Mówi także o dziale przemysłu, usług oraz wpływie człowieka na środowisko. Z drugiego rozdziału książki można poznać rozmieszczenie ludzi na świecie, a także czym są kręgi kulturowe. Jest tu także wiedza o urbanizacji, rozwoju obszarów wiejskich oraz jakie religie występują w konkretnych regionach i która z nich jest dominująca. W rozdziale o sektorach gospodarki można poznać zmianę ich roli, a także pojęcie globalizacji.

Książka nie tylko dla uczniów

W czwartym rozdziale książki można dowiedzieć się m.in. o czynnikach rozwoju rolnictwa, a także, na czym polega gospodarka leśna na Ziemi. Dodatkowo geografia pokazuje, jakie są czynniki lokalizacji przemysłu oraz w jakich obszarach się on koncentruje. W podręczniku przekazana jest także wiedza na temat źródeł energii i bilansu energetycznego, zróżnicowania usług na świecie oraz regionach turystycznych świata. 

W ostatnim rozdziale przekazane są informacje o wpływie człowieka na to, jak wygląda współczesny świat oraz o tym, co można zrobić, żeby wyglądał lepiej. Pomimo że jest to podręcznik do nauki geografii dla uczniów szkół ponadpodstawowych interesujące informacje znajdą w nim również pasjonaci geografii i zainteresowani dodatkową wiedzą dotyczącą tej dziedziny nauki.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości