• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czytelnik: Zakaz wejścia z psem na plażę to nieporozumienie

3 lipca 2022, 21:39
zdjęcie poglądowe
Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik Krzysztof, który skarży się, że nad jeziorem w Nierzymiu jest zakaz wstępu dla psów. Mieszkaniec Gorzowa podkreśla, że zakaz wprowadzania psów to totalne nieporozumienie. Gdzie zatem w okolicach Gorzowa można spokojnie wybrać się z psem na plażę?

Sezon wakacyjny w pełni, a do tego pogoda jest idealna do spędzania wolnego czasu w plenerze. Dlatego wiele osób wybiera się nad jeziora w okolicach Gorzowa, aby ochłodzić się w upalny dzień nad wodą. Niektóre osoby chciałyby zabrać na plażę oprócz swoich najbliższych, również swoich czworonożnych przyjaciół.

Niestety na zdecydowaną większość plaż jest zakaz wstępu z psami – mowa tutaj przede wszystkim o terenach, które są zagospodarowane i mają swoich zarządców. Przekonał się o tym nasz czytelnik Krzysztof, który w niedzielne popołudnie 3 lipca wybrał się z rodziną i swoim labradorem na teren ośrodka w Nierzymiu, który należy do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie

- Totalny PRL! Zakaz wprowadzania psów na teren ośrodka Nierzym to dno! Dyskryminacja ludzi posiadających czworonożnych przyjaciół! Po prostu wstyd. Chcieliśmy tylko wypić kawę w nowej knajpie nad jeziorem, a pocałowaliśmy klamkę. Uważam, że ograniczenie, że można wejść z psem, ale tylko na smyczy byłoby dobrym rozwiązaniem – opisuje nasz czytelnik Krzysztof.

Mieszkaniec Gorzowa postanowił również napisać do Ośrodka Sportu i Rekreacji, o tym co myśli na temat zakazu wprowadzania osób na teren ośrodka. - - Przepraszamy, ale bierzemy pod uwagę wszystkie rasy psów. Boimy się, że coś może się stać dzieciom przebywającym na terenie ośrodka. Jedne psy są spokojne, inne agresywne. Stąd taka decyzja. Przykro nam, że jest pan rozczarowany, ale prosimy o wyrozumiałość. Co do ograniczeń trzymania psów na smyczy, jest to na pewno temat do rozważenia – odpowiedział Ośrodek Sportu i Rekreacji na wiadomość mieszkańca.

Jezioro w Nierzymiu to niejedyne miejsce, gdzie obowiązuje zakaz wprowadzania psów na plażę. Z czworonogiem nie wejdziemy również na plażę nad jeziorem w Karninie czy nad jezioro Kłodawskie w Kłodawie.

- Gdzie w okolicach Gorzowa można pojechać rodzinnie, razem z dziećmi i psem? - pyta się z kolei czytelniczka Małgorzata. Jedynym miejscem, gdzie zarządca jeziora pozwala wejść na plażę z psem, jest jezioro Lubie w Lipach. Za wstęp naszego czworonoga na teren ośrodka będzie trzeba zapłacić jednak 8 zł.

Oczywiście są również miejsca, które nie mają zarządców i nie trzeba płacić za wstęp na plażę. Będzie to doskonała alternatywa, aby móc się tam spokojnie wybrać się ze swoim pupilem. Jest to jezioro Glinik, jezioro Polne (Gołębie), jezioro Grabino czy jezioro Marwicko.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości