• Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ewakuacja Nova Park. Kierowcy utknęli w korku

2 lipca 2022, 15:38
fot. czytelniczka Dorota
W sobotnie popołudnie doszło do ewakuacji centrum handlowego Nova Park. Wszystko przez alarm pożarowy. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej. Jak relacjonuje czytelniczka Dorota, osoby które próbowały wyjechać z parkingu wielopoziomowego samochodem, utknęły w korku.

W sobotę 2 lipca o godz. 15.32 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie z monitoringu pożarowego w centrum handlowym Nova Park. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej.

W momencie włączenia się alarmu pożarowego w Nova Park, została podjęta decyzja o ewakuacji centrum handlowego - zarówno klientów, jak i pracowników. Niestety wiele osób, w momencie zagrożenia, zamiast udać się pieszo do wyznaczonego punktu zbiórki, postanowiło pójść na parking po swoje auta. Jak relacjonuje nasza czytelniczka Dorota osoby, które próbowały wyjechać z parkingu wielopoziomowego samochodem, utknęły w korku.

Strażacy sprawdzają czy rzeczywiście doszło do jakiegokolwiek zagrożenia.

AKTUALIZACJA

Jak się okazało, ktoś wcisnął przycisk ROP, czyli ręczny ostrzegacz pożarowy. Alarm okazał się fałszywy i nie było żadnego pożaru. Klienci oraz pracownicy mogą wrócić do centrum handlowego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości