Wiadomości

Kolejny etap prac na Roosevelta i Kazimierza Wielkiego. Kierowców czekają zmiany

1 lipca 2022, 19:33
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W niedzielny wieczór nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Roosevelta, Mieszka I, Kazimierza Wielkiego i Al. ks. Andrzejewskiego. Wykonawca robót zajmie północno-wschodnią część skrzyżowania, aby zająć się wylewaniem asfaltu. Po zakończeniu tych prac, przystąpi do kolejnego etapu robót.

Remontem 1,5-kilometrowego odcinka ul. Chrobrego i ul. Mieszka I wraz z torowiskiem zajmuje się konsorcjum firm ZUE i FDO za kwotę miasto 69 mln 27 tys. zł. Prace w centrum są już na finiszu, do wykonania zostały jedynie drobne wykończenia brukarskie przy przejściach dla pieszych oraz na chodnikach. Najwięcej pracy wykonawca ma wciąż na skrzyżowania ul. Mieszka I, Roosevelta i Kazimierza Wielkiego, gdzie zajmuje się przebudową torowiska tramwajowego. Roboty w tym miejscu powinny zakończyć się w połowie lipca 2022 roku.

Jak się okazuje, w niedzielny wieczór 3 lipca wykonawca przystąpi do kolejnego etapu prac na skrzyżowaniu ul. Mieszka I, Roosevelta, Kazimierza Wielkiego i Al. ks. Andrzejewskiego. W związku z tym nastąpi zmiana organizacji ruchu, ponieważ zostanie zajęta północno-wschodnia część skrzyżowania w celu ułożenia na niej nowej nawierzchni.

Ruch pojazdów prowadzony będzie tak jak dotychczas dwukierunkowo (po jednym pasie ruchu w każdym kierunku) po południowej jezdni trasy średnicowej. Przejazd z północnej jezdni na południową będzie odbywał się poprzez nawierzchnie tymczasowe zlokalizowane w pasie rozdziału między jezdniami.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

- zamknięty zostanie wjazd z Al. ks. Andrzejewskiego w ul. Kazimierza Wielkiego (prawoskręt);

- udostępniony zostanie wyjazd z ul. Kazimierza Wielkiego w prawo, w ul. Roosevelta;

- ul. Chodkiewicza pozostanie drogą jednokierunkową, ale jej kierunek ruchu będzie odwrotny niż dotychczas. Kierowcy będą mieli możliwość przejazdu z ul. Wyszyńskiego do ul. Kazimierza Wielkiego. Przez ul. Chodkiewicza wjeżdżać będą autobusy MZK na osiedle Piaski;

- przywrócony zostanie ruch jednokierunkowy na ul. Kazimierza Wielkiego bocznej (droga prowadząca do Urzędu Stanu Cywilnego).

KOLEJNY ETAP ROBÓT

Po ułożeniu nowej nawierzchni, wykonawca rozpocznie prace w ramach etapu nr 4. Według założeń, ma to nastąpić w dniach 8-10 lipca w godzinach porannych. Zmiana organizacji ruchu będzie polegała na udostępnieniu wjazdu z Al. ks. Andrzejewskiego w ul. Kazimierza Wielkiego oraz przywróceniu ruchu dwukierunkowego na ul. Chodkiewicza. W etapie 4 autobusy MZK nie będzie korzystać z ul. Chodkiewicza.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości