• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Jaką bramę wybrać? Skrzydłową, czy przesuwną?

1 lipca 2022, 12:36
Wybór bramy wjazdowej to najczęściej ostatni etap inwestycji w budowę wymarzonego domu. Firma zajmująca się montażem ogrodzeń i bram najczęściej ma w swojej ofercie różnego rodzaju bramy wjazdowe. Ogrodzeniowe bramy wjazdowe przesuwne oraz jedno i dwuskrzydłowe są produktami standardowymi i najczęściej wybieranymi przez Klientów.

Taka firma może także zaproponować rozwiązania niestandardowe, dostosowane do specjalnych wymagań posesji i inwestora. 

Klient do wyboru ma także bramy zamykane ręcznie oraz te sterowane z pilota, bramy automatyczne. Wybór jest naprawdę duży. Począwszy od konstrukcji i materiałów jakie zostały użyte do wyrobu bramy, poprzez styl, model bram oraz szeroką gamę dostępnych kolorów, a skończywszy na ich  gabarytach i użyteczności. 

Niestety ostateczna decyzja bywa niełatwa i nie zawsze zależy od upodobań i zmysłu estetycznego inwestora.

JAK WYBRAĆ BRAMĘ?
Wybierając bramę ogrodzeniową najlepiej skorzystać z rady fachowców. Nasi specjaliści pomogą dobrać odpowiednią bramę wjazdową, biorąc pod uwagę otoczenie posesji, możliwości techniczne oraz sugestie inwestora.

BRAMA WJAZDOWA OGRODZENIOWA SKRZYDŁOWA CZY PRZESUWNA?
Bramy skrzydłowe i przesuwne różnią się nie tylko wyglądem. Najważniejszą różnicą jest ich użyteczność i to na jakich posesjach można najlepiej wykorzystać ich funkcjonalność.
Bramy przesuwne sprawdzą się najlepiej przy wjeździe na posesję gdzie będzie miejsce na jej maksymalne otwarcie. I tak dla przykładu brama, która po otwarciu daje światło wjazdu 4000 mm (4 metry), potrzebuje dodatkowo ok. 1300 mm ( 1,3 m ) na przciwwagę. Czyli, aby uzyskać maksymalne światło wjazdu i wygodnie manewrować pojazdem potrzebuje prawie 5500 mm dodatkowej długości ogrodzenia.

Jeśli wybieramy bramę skrzydłową należy z kolei zwrócić uwagę na miejsce do otwarcia każdego skrzydła (patrząc w głąb posesji oraz na obie strony). Przy bramie skrzydłowej o szerokości wjazdu ok. 4000 mm (4m), każde ze skrzydeł, łącznie z elementami konstrukcyjnymi do zawieszenia bramy, będzie zabierało ok. 2000 mm ( 2m) w obie strony i w głąb.

Warto przemyśleć i skonsultować powyższe kwestie ze specjalistą 
Sprawdźmy czy nasza brama nie koliduje z furtką, kwietnikami, z ogrodzeniem sąsiedzkim lub nie zajmuje miejsca przeznaczonego na zielone nasadzenia.

USYTUOWANIE TERENU A WYBÓR BRAMY WJAZDOWEJ
Jeśli droga dojazdowa na naszą posesję wznosi się, to trzeba zwrócić uwagę, że brama skrzydłowa otwierana do wewnątrz może nie zdać egzaminu. Wtedy możemy rozpatrzyć dopasowanie bramy skrzydłowej otwieranej na zewnątrz. To rozwiązanie rzadsze i często wiąże się z dopasowaniem droższego modelu automatyki. Także zbyt mało miejsca przed ogrodzeniem i kolizja z pojazdami przejeżdżającymi drogą obok może wykluczyć wybór bramy skrzydłowej.

W takiej sytuacji mamy możliwość wyboru wielu modeli bram przesuwnych, które rozwiążą problem z podjazdem lub zjazdem.
Natomiast w przypadku, gdy teren działki nachyla się bocznie, czyli mamy do czynienia z różnicą wysokości pomiędzy prawą i lewą stroną (pomiędzy słupami bramy) wjazdu, dobrze jest rozważyć wyrównanie terenu lub zasięgnąć opinii specjalisty, który może doradzić alternatywne rozwiązanie.

WARUNKI ATMOSFERYCZNE A STABILNOŚĆ BRAM WJAZDOWYCH

Jeśli nasza posesja zbudowana jest w miejscu gdzie brama narażona jest na nagłe i silne podmuchy wiatru pomyśleć trzeba o stabilności i samej konstrukcji bramy wjazdowej.

Bramy przesuwne charakteryzują się stabilniejszą i dość masywną konstrukcją i wytrzymują dość silne podmuchy wiatru.

Trochę inaczej się ma sprawa przy bramach skrzydłowych. Tu stabilizacja zależy nie tylko od konstrukcji samej bramy, ale także od wybranej automatyki i montażu siłowników. Mocny wiatr może wyrwać śruby mocujące, uszkodzić profile bramy, a w trakcie otwierania bramy podczas wichury być także zagrożeniem dla pojazdów.  

Expert 

Renata Szczepaniak
https://gateco.pl/
biuro@gateco.pl
+48 668 822 889
+48 728 963 347
Czereśniowa 6 piętro 4, pok 523, 
66-400 Gorzów Wielkopolski

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/4 Jaką bramę wybrać? Skrzydłową, czy przesuwną?

1/4 Jaką bramę wybrać? Skrzydłową, czy przesuwną?

2/4 Jaką bramę wybrać? Skrzydłową, czy przesuwną?

2/4 Jaką bramę wybrać? Skrzydłową, czy przesuwną?

3/4 Jaką bramę wybrać? Skrzydłową, czy przesuwną?

3/4 Jaką bramę wybrać? Skrzydłową, czy przesuwną?

4/4 Jaką bramę wybrać? Skrzydłową, czy przesuwną?

4/4 Jaką bramę wybrać? Skrzydłową, czy przesuwną?

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości