• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Suczka była zjadana żywcem przez pchły i robaki. Właściciel został skazany

29 czerwca 2022, 12:56
fot. OTOZ Animals Gorzów
W Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie znęcania się nad suczką Słomką. Właściciel był oskarżony o znęcanie się na zwierzęciem. Sąd uznał mężczyznę za winnego i wymierzył mu karę 6 miesięcy bezwzględnego więzienia oraz orzekł zakaz posiadania zwierząt na okres 8 lat.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

W połowie października 2021 roku OTOZ Animals Gorzów interweniował w sprawie psa na jednej z posesji na terenie Krasowca. - Około 15-letnia sunia, pozostawiona sama sobie, leżąca w dziurze w ziemi. Nie zareagowała na nas, była tak bardzo zrezygnowana. Co robi stary, cierpiący, samotny pies? Czeka w swojej niedoli na śmierć, która nie wiadomo kiedy nadejdzie. Ile lat czekała? Obok niej tylko metalowy kojec, którego nawet nie dało się otworzyć! Puste wiadro z glonami i garnek z... kością. Tak, dostała do jedzenia kość. Pies, który nie ma zębów. Suczka miała silną anemię, była wychudzona. Zjadały ją pchły i robaki. Lała się ropa z dróg rodnych. Miała zanik mięśni, ledwo chodził. A do tego przerośnięte pazury sprawiające ból - opisywali interwencję działacze OTOZ Animals Gorzów.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Suczka Słomka została odebrana właścicielowi i trafiła do weterynarza, gdzie przeszła zabiegi. Niestety pomimo udzielonej pomocy i wykonanych zabiegów, zwierzę nie przeżyło. Sprawa została skierowana do prokuratury pod kątem znęcania się nad zwierzętami i znalazła swój finał w sądzie. Według art. 35 ustawy o ochronie zwierząt, kto znęca się nad zwierzęciem podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

W środę 29 czerwca w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie właściciela suczki Słomki. Sędzia uznał właściciela psa za winnego znęcania się nad zwierzęciem i wymierzył mu karę 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz orzekł wobec mężczyzny zakaz posiadania zwierząt na okres 8 lat. Ponadto właściciel psa został zobowiązany do zapłaty nawiązki w wysokości 5 tys. zł na rzecz OTOZ Animals Gorzów.

- „Nie ma wytłumaczenia ani usprawiedliwienia dla krzywdzenia zwierząt!” Tak brzmiały słowa sędziego, a my się z nimi całkowicie zgadzamy. Doszło do znęcania się nad zwierzęciem poprzez skazanie jej na życie w bólu, za życie w ciągle zamkniętym kojcu, za nieodpowiednie karmienie, za brak odpowiedniej budy, za brak udzielenia pomocy weterynaryjnej. Znęcanie się nad zwierzęciem, to nie tylko przemoc fizyczna. Znęcaniem się jest również to, w jakich warunkach pozwalamy żyć zwierzęciu. Ten wyrok nie zwróci już życia Słomce, nie odbierze jej bólu, ale pozwoli żyć lepiej innym zwierzętom. Ten wyrok pokazuje, że sąd i sprawiedliwość stoi po stronie prawa, po stronie zwierząt. Ten wyrok jest przestrogą dla osób, które nie przestrzegają Ustawy o Ochronie Zwierząt i lekceważą organy ścigania. Ten wyrok nakazuje Tobie, właścicielu swojego psa, abyś traktował go humanitarnie i z szacunkiem, inaczej możesz podzielić los skazanego – podkreśla OTOZ Animals Gorzów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości