• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Oszustwo na pracownika ZUS. Starsze małżeństwo straciło 100 tys. zł

15 czerwca 2022, 14:12
zdjęcie poglądowe
Starsze małżeństwo z Gorzowa straciło 100 tys. zł po wizycie fałszywego pracownika ZUS, który w zamian za wypełnienie ankiety oferował podwyższenie emerytury. W przestępstwie brała udział również druga kobieta, która podawała się za lekarza. Emeryci dopiero kilka godzin po zdarzeniu zorientowali się, że stracili pieniądze.

We wtorek 14 czerwca po godz. 11 w jednym z mieszkań na terenie Gorzowa pojawiła się kobieta, która podawała się za pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Oszustka twierdziła, że jej wizyta związana jest z możliwością zwiększenia emerytury. Warunkiem było jednak wypełnienie niezbędnego formularza.

- Po wyjściu kobiety podszywającej się pod pracownika ZUSU, w mieszkaniu pojawiła się druga kobieta, która podawała się za lekarza. Prawdopodobnie w czasie rozmowy z seniorami do domu wróciła niepostrzeżenie pierwsza z kobiet i zabrała ukryte w mieszkaniu pieniądze. Skutkiem tej wizyty jest kradzież 100 tysięcy złotych – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Starsi mieszkańcy Gorzowa dopiero kilka godzin po zdarzeniu zorientowali się, że zginęły pieniądze i powiadomili policję o kradzieży pieniędzy. Funkcjonariusze prowadzą postępowanie w tej sprawie.

Dlatego po raz kolejny wspólnie z policją apelujemy, aby uważać na oszustów i nie wpuszczać nieznajomych osób do domu. - Podawanie się za pracownika ZUS-u, lekarza czy pracownika administracji ma wzbudzić zaufanie i umożliwić wejście do domu. Kiedy właściciele angażują się w rozmowę, sprawcy niepostrzeżenie przeszukują mieszkanie. Jeśli zdecydujemy się już wpuścić osoby nam nieznane, nie pozwalajmy, by samodzielne poruszali się po mieszkaniu. Warto w tym samym czasie zaprosić innego członka rodziny lub sąsiada, by jeszcze lepiej kontrolować zachowanie nieznajomych nam osób. Sugerujemy, by oszczędności całego życia nie przechowywać w domu. Zachowanie kilku zasad bezpieczeństwa może uchronić przed utratą odłożonych pieniędzy – podkreśla Jaroszewicz.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości